Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Alcatel má 2 nové Idoly

MWC 2014: Alcatel má 2 nové Idoly
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Alcatel predstavila dve novinky, Alcatel OneTouch Idol 2 a OneTouch Idol 2 mini, ktoré majú podobné vybavenie, no ako názov prezrádza, ide najmä o rozdiel vo veľkosti. Oba ponúkajú i možnosť výberu medzi 3G a 4G modulom.

Alcatel okrem prototypu rozšírenia pre váš smartfón prináša na MWC aj svoje ďalšie zariadenia. OneTouch Idol 2 a OneTouch Idol 2 mini.

Začnime od väčšieho hráča, OneTouch Idol 2, ktorý vlastní uhlopriečku veľkosti 5 palcov na IPS displeji s HD rozlíšením (720 x 1,280p). Vnútorné vybavenie tvorí 4-jadrový procesor s taktom 1,2 GHz a operačný systém Android verzie 4.3 Jelly Bean. Dva fotoaparáty uvedú 8 mpx v zadnej časti a 2 mpx v prednej. V oblasti pripojenia sa predstavia Bluetooth, WiFi i NFC a k dátovej sieti sa pripojíte vďaka 3G a vo vybratých kúskoch nebude chýbať ani LTE.

Menšia sestra OneTouch Idol 2 mini disponuje i menšími rozmermi. Uhlopriečka displeja preto mierne poklesla na 4,5 palca a rovnako i jeho rozlíšenie, 540 x 960 pixelov. Nezmenený však ostal procesor, 4-jadrový s taktom 1,2 GHz a zachovalo sa i rozlíšenie oboch fotoaparátov. Z menšieho modelu sa nevytratilo ani NFC a za príplatok je tu takisto, ako v väčšom modeli, modul LTE.