Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Mal by sa mať Samsung na pozore pred Goophone?

Mal by sa mať Samsung na pozore pred Goophone?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kópia Samsungu Galaxy S5 nedala na seba dlho čakať a v identickom vydaní prichádza novinka od Goophone. Či sa má Samsung niečoho obávať, posúďte sami, Čína si dala naozaj záležať a parametre sú skutočne obdobné.

Sú výrobcovia, ktorí sa v oblasti oblečenia zameriavajú špeciálne na výrobu lacnejších kópií drahých originálov. Tomuto trendu sa však nevyhla ani oblasť mobilných zariadení a po svete môžete vidieť chodiť falošné HTC One ale aj iPhone 5s. Nie je nečakané, že sa niekto pokúsi spraviť „fake“ jedného z najsledovanejších Androidov súčasnosti – Galaxy S5. No že sa to Číňanom podarilo už za dva dni, to je naozaj expresná kópia.

Goophone prichádza teda ako dvojča Galaxy S5 a prezentuje 5-palcový displej s rozlíšením full HD. No aby to nevyzeralo, že ide o nevýkonnú napodobeninu, zariadenie dokonca obsahuje 8-jadrový procesor MediaTek MT6592 s taktom 2 GHz! Pamäť RAM má takisto ako S5ka 2 GB a aj úložný priestor má zhodných 32 GB. Rozšíriť sa dá o ďalšie GB v podobe pamäťovej karty. Rovnako nechýba ani 2,800 mAh batéria, no Android sa dočkal „iba“ verzie 4.2 Jelly Bean.

Nevýhodou však je to, že tu nenájdete čítačku odtlačku prstov, ani merač srdcového pulzu, absentuje i odolnosť voči prachu a vode. Ak vám však záleží skôr na image ako na funkciách smartfónu, potom smelo do toho a môžete si ho vložiť do kabelky od Viffona...