Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Aplikácia Livr (ne)myslí na vašu pečeň!

Aplikácia Livr (ne)myslí na vašu pečeň!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Je piatok podvečer a objavila som jednu aplikáciu, ktorá by sa vám presne mohla zísť či už dnes, alebo počas nadchádzajúceho víkendu... Už samotné meno aplikácie je veľavravné – LIVR. Ide o skratku anglického slova slova „liver“, teda pečeň. To asi hovorí za všetko. Alebo nie?

Nuž, ak si myslíte, že by to mohla byť podporná aplikácia, ktorá vám pomôže zdržať sa alkoholického nápoja, podobne ako funguje Up Coffee, ste veru na omyle. Ide takmer o pravý opak, ba čo viac, táto aplikácia vás ešte i hecuje!

Ak patríte k ľuďom, ktorí si po prehýrenej noci väčšinou vypočujú poriadne nadávky za komentáre, fotografie či videá, ktoré v eufórii zverejňujú, je koniec s obavami. Čoskoro sa môžete zoznámiť so skupinou ľudí, ktorá má podobné zmýšľanie. Do aplikácie sa prihlásite pomocou zariadenia na dychovú skúšku, ktorá sa odomkne, ak ste už aspoň trochu „pod parou“. De facto, čím vyššia je neskôr nameraná úroveň alkoholu, tým viac funkcií aplikácie sa odomkne. Jedna z nich je napríklad hra „Pravda alebo odvaha“, ktorú každý určite dôverne pozná... Zaujímavosťou aplikácie je však to, že spája ľudí, ktorí ju používajú a ukazuje na mape ich pozíciu. Takto si budete môcť dokonca vyhľadať kamarátov, ktorí sú, ehm, na rovnakej vlne ako vy. No ak by ste sa ráno predsa len rozhodli, že váš nočný žúr nebol práve najrozumneším krokom, je tu ešte záchranné tlačidlo Blackout, ktorým zmažete, čo uznáte za (ne)vhodné.

Aplikácia bude dostupná v najbližších týždňoch a bude podporovať Android i iOS zariadenia. Ťažko povedať, či ide o geniálnu vec, alebo aplikačnú katastrofu...