Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Fujitsu: Dva nové modely AIO s nízkou spotrebou energie

Fujitsu: Dva nové modely AIO s nízkou spotrebou energie
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Neustále sme obklopení smartfómi a tabletmi, no najväčšiu časť pracovného dňa zrejme využívame aj tak za pomoci laptopov a stolových počítačov. Výrobca Fujitsu si myslí to isté a prichádza na pomoc úsporám za energie v podobe AIO zariadení, ktoré disponujú nízkou spotrebou v active režime i v spánkovom režime.

Fujitsu uviedlo dnes dve svoje nové All-In-One zariadenia s názvom Esprimo X923 a Esprimo X923-T. X932 má veľkosť uhlopriečky 23 palcov a rozlíšenie IPS LCD displeja pekných 1,920 x 1,080 pixelov. V oblasti výkonu sú dostupné verzie procesoru od Intelu od Core i3 po Core i7, rovnako sa dá zvoliť i medzi SSD a HDD diskom. Pamäť RAM sa dá navoliť do 16 GB.

Model číslo dva X923-T má rovnaké parametre, no je posilnený dotykovým displejom. Oba modely sú teda vybavené nízkou spotrebou aj počas aktívneho režimu, zároveň počas spánkového režimu spotrebúvajú tak málo energie, že ich nie je nutné vypínať. Dostupné sú oddnes.

Na margo spotreby stolových počítačov iba toľko, že všeobecne je dobré premyslieť si, čo máte doma či v pracovni, pretože staršie počítače patria doslova k „žrútom“ elektrickej energie i počas spánkového režimu. Možno by nebolo zlé poobzerať sa po nejakých zariadeniach s nižšou potrebou...