Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

3 x Samsung Galaxy Tab 4

3 x Samsung Galaxy Tab 4
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
1. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung je tu s novými tabletmi zo série Galaxy Tab 4. A to rovno s troma. Ide však o zariadenia s trochu slabšími špecifikáciami, no mohlo by to znamenať i prijateľnú sumu pre menej náročných používateľov. Predstaví sa vo verzii so 7, 8 a 10,1 palcami.

Dizajn sa v porovnaní s Galaxy Tab 3 pomerne líši a podobá sa skôr na radu Galaxy Tab Pro. Má totiž viditeľne menší rámik a pochváliť sa môže i menšou hmotnosťou. Spomínané „slabšie“ špecifiká však rozhodne nie sú tragické, no majú smolu, že sa porovnávajú vždy s tým najlepším, čo je v kategórii dostupné. Predvedie sa tak 4-jadrový procesor s taktom 1,2 GHz, ktorému sekunduje 1,5 GB pamäte RAM. Okrem toho je tu displej s rozlíšením WXGA 1,200 x 800 pixelov a poteší operačný systém verzie Android 4.4 KitKat. Úložný priestor s kapacitou 16 GB sa dá rozšíriť o mikro SD kartu a sú tu i dva fotoaparáty. Predný s rozlíšením 1,3 mpx a zadný 3 mpx.

Všetky tri tablety budú obsahovať i super rýchle LTE Cat 4 a nebudú chýbať ani samsungácke služby ako Link a WatchOn. Tablety uvidíme už čoskoro, v tomto štvrťroku a k dispozícii bude čierna a biela verzia. O cene zatiaľ nebola reč, no podľa odhadov by to mohlo byť asi 300 dolárov.