Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Windows Phone 8.1 s novou hlasovou asistenciou

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

San Francisco bolo včera tak trochu stredobodom záujmu IT sveta. Microsoft totiž poriadal konferenciu Build 2014 a na nej sa venoval svojim viacerým silným inováciám. Nová verzia OS Windows, teda Windows Phone 8.1, patril k highlightom číslo jeden.

Dobrou správou je to, že na rozdiel od prechodu z Windows Phone 7 na číslo 8, sa verzia 8.1 sprístupní pre všetkých majiteľov Windows Phone 8. Ak sa vás to týka, potom sa tešte na jún/júl, kedy bude update dostupný.

A čo od neho môžeme čakať? Určite najzaujímavejšou novinkou je hlasová asistencia Cortana, ktorá umožňuje vyhľadávanie či organizovanie omnoho osobnejšou formou.

Uvidíme i Action Center, čo je niečo ako ústredňa všetkých notifikácií, o ktoré mal používateľ záujem. V menu si totiž môžete nastaviť, aké novinky si želáte dostávať a aj to, či vás majú upozorniť na seba vibrovaním. Start Screen si pripravilo jemnejší vzhľad, a to vďaka možnosti vybrať si jeden obrázok, ktorý sa bude nachádzať pod dlaždicami. Pri ich rolovaní potom tvorí príjemné, jednoliate pozadie.

Zaujímavá je i funkcia WiFi Sense, ktorá automaticky pripojí k najbližšej voľnej bezdrôtovej sieti. Windows Phone 8.1 má prichystanú tiež novú verziu Skype, ktorá zmení klasický telefónny hovor na videohovor Skype. A viete, čo ešte prešlo zmenou? Spôsob písania na klávesnici. Ak nepatríte k fanúšikom ťukania na písmenká, potom využijete funkciu Swype. Prstami pri nej iba kĺžete po klávesoch (nefunguje však pri číslach). Microsoft tvrdí, že týmto spôsobom sa už podarilo zlomiť svetový rekord v najrýchlejšom písaní na klávesnici.