Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nokia Lumia 930 s novým OS Windows

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V hranatom tele ukrýva severský kúsok výkonné parametre, či už hovorííme o 4-jadrovom procesore, operačnom systéme alebo výkonnom, 20 mpx fotoaparáte. Nahrávať môžete videá v kvalite full HD a vďaka Rich Recording sa netreba hanbiť ani za zvukovú stopu.

Nokia Lumia 930 je síce poriadne hranatý kúsok, no zato i poriadne vybavený. Telo sa skladá z kovu a polykarbonátu a predvedie sa nám, ako to už u Nokie býva, vo viacerých farebných variáciách. Veľký, 5-palcový displej chráni Gorilla Glass 3.generácie a je vybavený technológiou Super AMOLED Clear Black a rozlíšením full HD (1920 x 1080 pixelov, 441 ppi). Vo vnútri dominuje 4-jadrový procesor Snapdragon s frekvenciou 2,2 GHz a sekundujú mu 2 GB pamäte RAM. Nie je tu možnosť rozšírenia o mikro SD kartu, a tak vám bude musieť stačiť 32 GB integrovanej pamäte. Operačný systém riadi Nokiou obľúbený Windows. Výrobca si švihol a prináša rovno novú verziu Windows Phone 8.1.

Farebné variácie Nokie Lumia 930

V rámci pripojiteľnosti sa hlási k slovu Bluetooth 4.0, NFC i LTE, no nechýba ani klasika v podobe WiFi. Nokia nezanedbala ani také nahrávanie zvuku, ponúka potom slušný hudobný zážitok vďaka Rich Recording (4 rozmiestnené mikrofóny). Fotoaparáty sú dva, predná webkamera s rozlíšením 1,2 mpx a zadný fotoaparát s BSI zvládne až 20 mpx. Disponuje optikou známeho Caral Zeiss a nechýba duálny LED blesk. Cena je zatiaľ stanovená v amerických dolároch – teda 599.

Mimochodom, Nokia je zo severu a zrejme preto prináša výhodu v podobe ovládania displeja i v rukaviciach.