Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ASUS a jeho prvý 4K laptop na Design Week 2014

ASUS a jeho prvý 4K laptop na Design Week 2014
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Návštevníci Design Week v Miláne si mohli v rámci ASUS Design Center prezrieť expozíciu produktov s názvom Touch of Life. Mali tak možnosť zoznámiť sa s rôznymi zariadeniami od spoločnosti ASUS, ktoré boli rozdelené do viacerých kategórií.

V kategórii „Koncpet 2 v 1“ nechýbal ASUS PadFone mini kombinujúci 4-palcový smartfón, ktorý požičiava svoj výkon 7-palcovému tabletu. Nechýbali však ani dômyselné Transformery (Transformer Book T100, Transformer Pad TF701) a FonePad 7 – tablet podporujúci funkcie 3G telefónu.

Zaujať sa však podarilo najmä kategóriou Ultra mobilita. Tu predstavil ASUS svoj Zenbook NX 500. Kto ho videl, môže sa pokojne pýšiť, že ho videl ako jeden z prvých na svete. Ultrabook je prvým notebookom od ASUSu s IPS displejom s Ultra HD rozlíšením, teda 4K (3,840 x 2,160). A to je asi zatiaľ všetko, čo je o zariadení známe, na ostatné podrobnosti si musíme počkať.

Novinka od ASUS so 4K displejom

ASUS Zenbook UX301 sa stal zase prvým ultrabookom na svete, pri ktorom pokryli veko ochranným sklom Corning Gorilla Glass s použitím technológie Native Damage Resistance. Má tak byť vysoko odolným proti škrabancom a inému poškodeniu. Klávesnica vlastní keramickú povrchovú úpravu, vďaka čomu sa ukryjú napríklad odtlačky prstov.

Zenbook UX301 s ochranným sklom na veku