Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

AIO Lenovo A540 ovládate i gestami

AIO Lenovo A540 ovládate i gestami
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Desk-top či tablet - Lenovo A540 sa cíti v oboch pozíciách ako doma, nechýba full HD monitor, HD kamera, ktorá zároveň sníma 12 rôznych ovládacích gest no a v tešiť sa môžeme i na výkon v podobe procesoru Intel Core i7 a grafiky NVIDIA GeForce.

Do kategórie zariadení All-In-One, obľúbených pre svoju flexibilitu a polohovateľnosť, prihodilo Lenovo svoju novinku A540. IPS displej s uhlopriečkou 23,8 palca je naozaj dostatočnou obrazovkou v režime desk-topu a jeho rozlíšenie je full HD. Ak však máte práve na návšteve partiu kamarátov a rozhodli ste sa niečo si zahrať, potom môžete Lenovo sklopiť a v okamihu máte tablet. Na ňom sa už dajú hrať takto tôzne hry – či už svoje, alebo jedno z množstva predinštalovaných.

Lenovo A540 je flexibilné

Srdce tvorí procesor v podaní Intel Core i7 generácie Haswell a k dispozícii by mali byť 4 GB pre pamäť RAM. V rámci úložného priestoru sa predstavia i SSD disky. Operačný systém má na starosti Windows 8.1, ktorý je na dotykové zariadenia uspôsobený. Zaujímavosťou je však určite webkamera v strednej hornej časti. Tá sníma gestá, ktoré súvisia s aplikáciou Lenovo Motion Control a ovládať tak môžete napríklad hlasitosť hudby alebo prehliadanie fotografií. Samozrejme, kamera i sníma videozáznam, a to vo forme HD. O grafiku sa postará NVIDIA GeForce (GT840A), k bezdrôtovej komunikácii patrí NFC, WiFi a Bluetooth.

V balení sa má nachádzať aj bezdrôtová klávesnica s myškou a celej trojky sa dočkáme v júli za približnú cenu 950 eur.