Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prvý tablet od Xiaomi je stále utajený

Prvý tablet od Xiaomi je stále utajený
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Xiaomi si postupne získava pozíciu i zákazníkov svojimi smartfónmi, ktoré disponujú dobrou cenou a čo je dôležité, aj slušným výkonom. Podľa správ však chystá i tablet, ktorý sme mali spoznať už pred dvoma dňami, no nestalo sa tak a musíme trpezlivo vyčkávať ďalej.

O čínskej spoločnosti Xiaomi počujeme v poslednom čase čoraz častejšie. Smartfóny z jej dielne si získavajú pozornosť vďaka vyváženému pomeru kvality a prijateľných cien. Doteraz však Xiaomi nepriniesla ani jeden tablet. Túto skutočnosť však čoskoro zmení, pretože jej tablet je už na ceste. Pravdou je, že ho mali predstaviť už pred pár dňami – a my sme netrpezlivo čakali na utajený tablet. Ani po dvoch dňoch však spoločnosť na svojej stránke ani inak neoznámila jeho uvedenie a vraj na ňom ešte usilovne pracuje.

O parametroch toho skutočne nie je veľa známeho a čo je ešte „lepšie“, informácie sa rozchádzajú. Vraví sa síce o veľkosti displeja 7,85 palca, no na základe uniknutých fotografií sa hovorí až o 9,2 palcoch.

Xiaomi a jej uniknutá foto z nového tabletu

Rozlíšenie by však malo byť 2,048 x 1,536 bodov. Čo sa procesoru týka, Xiaomi vraj ešte stále váha medzi Intelom a NVIDIA ako najdôležitejšou časťou svojho tabletu.

Špekulácie teda necháme tak a počkáme si na zverejnenie zariadenia (prípadne na definitívny obrázok, ktorý nejaký nedočkavec zverejní na sociálnej sieti). Má to byť v treťom alebo v štvrtom kvartáli tohto roka...