Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung predstavuje nový hybrid Glaxy K Zoom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak radi fotíte a v oblasti OS patríte k priaznivcom Androidu, potom vám spraví radosť Samsung Galaxy K Zoom. Tento smartfón totiž vlastní na zadnej strane objektív s 10 x zoomom a CMOS BSI senzor s rozlíšením 20,7 mpx. V rámci smartfónu nechýbajú najnovšie funkcie.

Samsung oživuje svoju kategóriu hybridu medzi smartfónom a fotoaparátom. Ak teda radi používate Android, užijete si ho v tomto zmysle i vo fotoaparáte. Galaxy K Zoom má displej s uhlopriečkou 4,8 palca a rozlíšením HD. Je v ňom využitá technológia Super AMOLED (1,280x 720). Procesor tvorí 6 jadier, no ich výkon je rozdelený na štvorjadro s taktom 1,3 GHz a a dvojjadro taktované na 1,7 GHz. Za operačný systém sa predstaví Android vo verzii KitKat 4.4.

Fotoaparáty sú tu dva, predný s rozlíšením 2 mpx, no určite je zaujímavejší ten zadný. Obsahuje novú technológiu zasúvania objektívu a práve vďaka nej sa umožnilo 10-násobné optické priblíženie. Rozlíšenie CMOS BSI čipu je až 20,7 mpx a jeho veľkosť je 1/ 2,3“. To všetko sa podpisuje na jasné a detailné snímky, ktoré by sa mali dať vyhotoviť aj v slabších svetelných podmienkach. Objektív (24 – 240 mm, F3.1 – 6.3) však nijako extrémne zariadenie neovplyvnil, čo sa týka hrúbky. Objektív poskytuje i optickú stabilizáciu obrazu OIS a na zadnej strane zariadenia sa nachádza i xenónový blesk, ktorý má jasnejšie svetlo ako diódy LED.

Galaxy K zoom

V rámci funkcií tu nájdeme pokročilé Auto Focus/Auto Exposure Separation pre presnejšie vyváženie svetla a jasu. Okrem toho je tu režim Pro Suggest s piatimi optimalizovanými nastaveniami filtra, ale aj možnosť sledovania objektu, vďaka ktorej fotoaparát ostro zameria pohybujúci sa objekt. Funkcie majú vlastné jednoduché užívateľské rozhranie, je tu i úsporný režim Ultra Power Saving Mode pre zníženie spotreby energie, S Health Lite pre osobný fitnes a aplikácia Studio umožňujúca ľahko editovať obrázky a videá.

GALAXY K Zoom môžeme očakávať na Slovensku začiatkom júna tohto roku. Cena zatiaľ nebola stanovená.