Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Do strednej triedy prichádza Moto E

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Motorola si v poslednom čase starosti s názvami smartfónov nerobí, a tak dnes ohlásila novinku s jednoduchým názvom Moto E. Ide o pokračovateľa v rámci cenovo prijateľných smartfónov Moto X a Moto G a dostupná bude od zajtra, 14.mája vo viacerých farebných prevedeniach.

Smartfón Moto E prináša so sebou displej s veľkosťou 4,3 palca s rozlíšením 540 x 960 pixelov ochránený sklom Gorilla Glass 3.generácie. Procesor pozostáva z dvoch jadier Qualcomm Snapdragon 200 s taktom 1,2 GHz. O Grafiku sa stará Adreno 302 a operačný systém pracuje vo verzii Androidu 4.4.2 KitKat. Operačná pamäť má k dispozícii 1 GB a úložný priestor má kapacitu 4GB s možnosťou rozšírenia o mikro SD kartu do 32 GB. Či už to bude používateľ vnímať ako výhodu či nevýhodu – fotoaparát je iba jeden, zadný s rozlíšením 5 mpx. K dispozícii budú viaceré farebné prevedenia so žiarivými farbami a lítium-iónová batéria má kapacitu 1,980 mAh.

Novinkou je bezpečnostný prvok softvéru v podaní Motorola Alert, ktorá zabezpečí, aby ste ostali v kontakte, teda pripojení. Upozornenie týkajúce sa lokácie zase odosiela správu v momente, kedy prídete, alebo odchádzate z vyznačenej zóny. A v núdzovom režime zase môže používateľ rýchlo napísať či zavolať určitý vybratý kontakt, ak je v ťažkostiach. Moto E bude dostupná od zajtra, 14.mája.