Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HTC One mini 2: Kompaktnejší a stále štýlový

HTC One mini 2: Kompaktnejší a stále štýlový
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Veľký brat sa dočkal menšieho súrodenca – spoločnosť HTC prichádza s HTC One mini 2, ktorý obsahuje 4,5 palcový displej s rozlíšením 720p, operačný systém Android 4.4 s používateľským rozhraním HTC Sense 6, HTC BlinkFeed, ale aj predný fotoaparát s rozlíšením 5mx a viacerými podarenými funkciami.

Pre všetkých, ktorým sa zdá HTC One M8 priveľký, je tu nová alternatíva. HTC pokračuje v zmysle dizajnu svojho vydareného kúska HTC One (M7) a opäť je tu s oblou zadnou stranou a brúsenou kovovou úpravou. HTC One mini 2 bude dostupný v troch kovových prevedeniach Gunmetal Grey, Glacial Silver a Amber Gold. 

4,5 palcový displej disponuje rozlíšením 720p (720 x 1,280p) a pod ním sa ukrýva čipset v podaní štyroch jadier Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz. Operačný systém tvorí Android vo verzii 4.4.2 KitKat s pamäť RAM má k dispozícii 1GB. Flash pamäť je tu s kapacitou 16GB rozšíriteľných o mikro SD kartu – a to až do 128 GB. Fotoaparáty sú dva, predný s rozlíšením 5 mpx a zadný 13 mpx. K bezdrôtovej komunikácii patrí Bluetooth 4.0, WiFi a podpora 4G siete. Li-Pol batéria má kapacitu 2,110 mAh.

V modeli nechýba obľúbená HTC Zoe, ktorá robí krátke videá zložené z fotografií. S funkciou Remix si do nich môžete vložiť i hudbu, či do zdieľaného videa od kamaráta vložiť svoje fotografie. Rovnako si uplatnenie našla i technológia BoomSound, teda frontálne usporiadanie reproduktorov a prehľadný BlinkFeed. O dátume uvedenia a cene na Slovensku zatiaľ nevieme.