Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Toshiba: Tri cenovo prijateľné tablety

Toshiba: Tri cenovo prijateľné tablety
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Toshiba prichádza na trh s tabletmi, ktoré majú oproti tým posledným značnú cenovú výhodu - dnes svetu predstavila novinky Encore 2, ktoré majú 8 a 10-palcovú verziu s operačným systémom Windows, ale aj Excite Go, ktorý má 7 palcov a používa operačný systém Android.

Spoločnosť Toshiba je tu s ponukou extra lacných tabletov, ktoré môžu zaujať všetkých bežných spotrebiteľov – a to nie len cenou, ale i „pohodovými“ parametrami. Za približne dolárov príde 8-palcový tablet Encore 2 s operačným systémom Windows a za cenu 270 dolárov dostanete jeho väčšieho súrodenca, rovnako s operačným systémom Windows. Oba tablety disponujú procesorom v podobe 4-jadrového Intel Atom a rozlíšením obrazovky 1,280 x 800 pixelov. Pre porovnanie, starší 8-palcový model Encore mal cenu 330 dolárov.

7-palcový Excite Gom s operačným systémom Android príde na predaj za cenu 110 dolárov. V tejto cene si pritom vychutnáte najnovší KitKat 4.4 a 4-jadrový procesor Intel Atom. Podľa správy od Toshiby by mal mať tablet životnosť osem hodín. Kapacita úložného priestoru má byť 16 GB, no rozšíriť sa dá cez mikro SD kartu až do 128 GB. Rozlíšenie displeja dosahuje 1,024 x 600 pixelov a zariadenia sa dočkáme začiatkom júla.

               Excite Go s OS Android

(foto: Engadget)