Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Odolná S5ka: Samsung Galaxy S5 Active

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po veľkých tajnostiach a zapieraní je to jasné - americký operátor AT&T predstavuje novinku v predaji, ktorou je Samsung Galaxy S5 Active. Ide o odolnú verziu slávneho smartfónu Galaxy S5, ktorú môžete zohnať zatiaľ iba v Amerike za 715 dolárov. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa dostane k nám.

Smartfón síce ochráni i vhodný obal, no v zásade nie je nad to, keď je zodolnený samotný smartfón. Zvlášť keď hovoríme o poriadne cenných kúskoch, akým je napríklad i Samsung Galaxy S5. Ten sa pripočítal na list smartfónov na predaj u amerického operátora AT&T vo verzii s prívlastkom Active. Veľkosť displeja je pritom stále rovnaká, výrobca ostal na 5,1 palcoch s rozlíšením full HD a tiež zachoval i technológiu Super AMOLED. Vo vnútri sa nachádza procesor Snapdragon 801 s frekvenciou 2,5 Hz. Sekunduje mu operačná pamäť s kapacitou 2 GB. Operačný systém v sladkej podobe Android 4.4.2 KitKat je vybavený rovnakými funkciami ako klasická S5ka.

Fotoaparát s rozlíšením 16 mpx si tiež našiel uplatnenie v odolnom tele, rovnako i LED blesk a v jeho blízkosti senzor tepovej frekvencie. Stále tiež môžete nakrúcať UHD videá pri 30 fps a full HD videá so 60 fps. Hoci aj samotný Samsung Galaxy S5, nazvime ho klasik, je napríklad vodotesný, táto verzia s ochranou hrán a celkovej odolnosti voči prachu i vode IP67 a MIL-STD-810G je určite väčším bojovníkom v poli. Novinkou je tlačidlo Active Key, ktoré slúži na spúšťanie nových aplikácií.