Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Smartfón od Microsoftu s Kinectom?

Smartfón od Microsoftu s Kinectom?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nebude to celkom Kinect, no spoločnosť Microsoft naozaj pracuje na novom hardvéri pre Lumiu s názvom McLaren, ktorý bude podporovať ovládanie gestami a iné vychytávky. Smartfón by mal na americký trh zavítať koncom roka.

Do svojho najnovšieho modelu smartfónu sa vraj Microsoft snaží vložiť ovládanie gestami na spôsob Kinectu. Toto zariadenie bude súčasťou novej rady Lumia hardvéru s pracovným názvom McLaren a u amerických telekomunikačných poskytovateľov sa má objaviť koncom tohto roka. Vyzerá to tak, že toto zariadenie teda budeme ovládať bez toho, aby sme sa vôbec museli dotýkať obrazovky. Využitá technológia je známa ako 3D Touch či Real Motion a Nokia na jej vylepšení pracuje už roky. Podľa uniknutých obrázkov vyzerá ako nasledovník Lumia 1020 a chýbať nebude ani kryt v zadnej časti na fotoaparát. McLaren by mal ďalej reagovať na uchopenie vďaka senzoru a napríklad taká ponuka sa má vyrolovať bez toho, aby ste sa displeja dotkli. Uvidíme, akú konkrétnu technológiu Microsoft použije, pretože niečo podobné očakávame i v novinke od Amazonu. Tam totiž fungujú infračervené kamery.

McLaren má obsahovať množstvo senzorov, ktoré sa musia starať o správnu funkciu 3D Touch systému. K tomu sa viaže i spolupráca Microsoftu s poskytovateľmi hier a aplikácií, aby funkcie nového smartfónu boli i využiteľné.