Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google prinesie vlastnú "fit" platformu

Google prinesie vlastnú "fit" platformu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Google pripravuje novú platformu, ktorej centrom bude monitorovanie zdravotného stavu - teda aplikácia zameraná na zdravie s názvom Google Fit. Zatiaľ nie je isté, či bude samostatnou aplikáciou alebo už rovno súčasťou novej Android Wear platformy.

Google nechce zaostávať v platformách týkajúcich sa zdravia za svojim veľkým rivalom Apple, a tak sa rozhodol, že rozčerí vody aj na tomto brehu. Podľa časopisu Forbes začal Google pracovať na novej službe s názvom Google Fit. Tá by mala zlučovať informácie z aplikácií vo wearables tretích strán a zosumarizovať zdravotný stav používateľa. Zatiaľ však nie je isté, či pôjde o samostatnú aplikáciu, alebo ju Google rovno integruje ako súčasť svojej novej platformy Android Wear. Mala by však fungovať podobne ako HealthKit od Apple, ktorá práve takto spolupracuje s tretími stranami (napríklad zberá dáta z Nike fitness), alebo samsungácka SAMI.

Aplikácia zameraná na zdravie sa však oficiálne má predstaviť už o pár dní na konferencii Google I/O, ktorá sa bude konať 25.júna. Wearables má byť veľkou diskusnou témou.