Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Galaxy S5 LTE-A: QHD a Snapdragon 805

Galaxy S5 LTE-A: QHD a Snapdragon 805
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung Galaxy S5 má určite parametre, ktoré patria k súčasným topkám v oblasti mobilných zariadení. No, ako je jasné, vývoj ide stále dopredu a Samsung už aj ohlásil novinku, ktorá bude obsahovať ešte lepšie vnútornosti ako slávna S5ka.

Zatiaľ nazývajú novinku Galaxy S5 LTE-A a nie je isté, či ide o očakávaný Galaxy S5 Prime, alebo iné zariadenie. Isté je však to, že smartfón bude disponovať displejom s veľkosťou 5,1 palca a rozlíšením QHD 2,560 x 1,440. To už poznáme z LG G3, no kým G3 má 538 ppi, novinka od Samsungu bude mať ešte jemnejšie črty, teda 577 ppi. To však nie je všetko a vylepšením prešiel aj procesor. Môžeme sa teda tešiť na 4-jadrový qualcommácky Snapdragon 805 s taktom 2,5 GHz, ktorému sekunduje pamäť RAM veľkosti 3GB. Nakrúcanie 4K videa by malo byť teda o niečo jednoduchšie pre takéto parametre. Operačný systém bude v najnovšej sladkej KitKat verzii Androidu a ako vraví pracovný názov – smartfón podporí aj LTE-Advanced.
Horšou správou je však to, že zariadenie sa plánuje uviesť iba v Kórei. Minimálne slovenskí majitelia Samsung Galaxy S5ky sa tak nebudú musieť cítiť ukrivdení.