Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Trio nových projektorov so 4K a Full HD 3D rozlíšením

Trio nových projektorov so 4K a Full HD 3D rozlíšením
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Od natívneho 4K po Full HD 3D rozlíšenie – nové projektory pre domáce kiná od Sony disponujú všetkými najnovšími inovatívnymi technológiami, aby sprístupnili skutočné domáce kiná širšiemu publiku. Všetky tri nové projektory budú dostupné okrem čiernej farby aj v bielej farbe a lepšie tak zapadnú do vybavenia obývacej izby.

Rozšírenie ponuky projektorov zahŕňa modely VPL-VW520ES a VPL-VW320ES ktoré prinášajú natívnu podporu 4K rozlíšenia, čím umožňujú skvelý zážitok zo sledovania. Nové lampy majú dlhú životnosť až 6 000 hodín užívania, s vyšším jasom a kontrastom pre ešte živší obraz.

VPL-VW520ES je prvý projektor pre domáce kiná kompatibilný prostredníctvom HDMI vstupu s HDR (High Dynamic Range) obsahom s pomerom dynamického kontrastu 300 000:1. HRD sa najviac približuje reálnemu obrazu, ktorý dokážeme sledovať zrakom, s vyšším kontrastom, hlbšou čiernou a mimoriadnym dynamickým rozsahom. Sony vyvíja podporu HDR naprieč portfóliom a VPL-VW520ES prináša priaznivcom domácich kín možnosť pohlcujúceho zážitku zo sledovania.

Sony, IFA 2015, projektor, HDR, 4K, Full HD, 3D, HDMI, HDCP 2.2, VPL-HW65ES, VPL-VW520ES, VPL-VW320ES, technológie, novinky

Nové VPL-VW520ES a VPL-VW320ES využívajú pokročilé SXRDTM panely s podporou 4K bez umelej manipulácie s pixelmi. Bohaté a presné podanie farieb zabezpečuje technológia obrazu TRILUMINOS. Motionflow obrazová technológia slúži na to, aby prinášala čistejší, menej rozmazaný obraz počas sledovania filmovej akcie vo vysokom tempe.

Oba nové modely umožňujú používateľom sledovať aktuálny 4K obsah pomocou novej možnosti pripojenia prostredníctvom najnovšieho HDMI štandardu a HDCP 2.2. Vstavaný RF 3D vysielač uľahčuje a poskytuje nové možnosti so silným bezdrôtovým signálom pre širšie pokrytie a stabilitu 3D synchronizácie.

Sony, IFA 2015, projektor, HDR, 4K, Full HD, 3D, HDMI, HDCP 2.2, VPL-HW65ES, VPL-VW520ES, VPL-VW320ES, technológie, novinky

Používatelia si taktiež môžu prispôsobiť obraz tak, aby dokonale vyhovoval ich preferenciám pomocou novej profesionálnej funkcie kalibrácie. Táto funkcia nastavenia obrazu umožňuje užívateľom nastavovať odtieň, sýtosť a jas každej farby a tiež farebné spektrum pre červenú, zelenú alebo modrú tak, ako to sami požadujú.

Nový projektor VPL-HW65ES využíva technológiu panelov SXRD a druhú generáciu Reality Creation pre Full HD zážitok z domáceho kina. VPL-HW65ES taktiež využíva novú 6 000 hodinovú lampu s dlhou životnosťou, vstavaný RF 3D vysielač a funkciu aktualizácie cez USB, vďaka ktorej je možné aktualizovať firmware zariadenia s najnovšími verziami softvéru.

Nové projektory budú dostupné v októbri 2015.

(Zdroj: Tlačová správa Sony)