Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

AeYo: Teraz sa môžete korčuľovať, bicyklovať i kolobežkovať naraz!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
31. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Táto športová potreba sa skladá z 2 „podvozkov“ z inline korčúľ, ktoré sú prichytené na 2 ohybných ramenách. Tie sa spájajú v prednej konštrukcii, ktorá nesie jedno hlavné koleso – ktoré zase pripomína bicykel. Spôsob riadenia a držania zase môže pripomínať kolobežku.

Na nemeckej výstave športových produktov ISPO 2014 sa okrem šortiek MShorts merajúcich zaťaženie svalov predstavilo i športové zariadenie s názvom Aeyo. Schválne to nazývam športové zariadenie, pretože je ťažké dať mu jedno konkrétne meno. Spája v sebe totiž až 3 prvky – korčuľovanie, bicyklovanie a kolobežku. Táto športová potreba sa skladá z 2 „podvozkov“ z inline korčúľ, ktoré sú prichytené na 2 ohybných ramenách. Tie sa spájajú v prednej konštrukcii, ktorá nesie jedno hlavné koleso – ktoré zase pripomína bicykel. Sú tu i klasické bicyklové riadidlá s brzdami, ktoré zabezpečujú flexibilnejšie spomaľovanie.

AeYo kombinuje korčuľovanie, bicykel i kolobežku
Možno sa vám na jazyk tisne otázka „PREČO???“ Tvorcovia sú však práve na to pripravení a odpovedajú: „A prečo nie?“ Ich športový prostriedok je totiž určený všetkým, ktorí nie sú vyhranenými cyklistami, ale ani prehnanými „inlajnistami“. Zároveň je tu výhoda oproti kolobežke – kým na nej je váha tela na jednej nohe a druhá poháňa, v tomto prípade sú obe nohy zaťažené rovnako. Výhoda z pohľadu inline je taká, že nemusíte so sebou nosiť korčule a neustále si ich prezúvať – keďže Aeyo obsahuje práve kolieska spolu s priestorom, do ktorého nasuniete svoju tenisku. A čo bicykel? Aeyo je omnoho skladnejší, čiže vám nebude prekážať ani v mestskej hromadnej doprave o tretej popoludní.