Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Canon: 2 nové kompakty s poriadnym pribížením

Canon: 2 nové kompakty s poriadnym pribížením
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Japonský Canon prináša rovno dvojicu kompaktných fotoaparátov v podobe PowerShot SX400 IS a PowerShot SX520 HS. PowerShot SX400 IS je pre začiatočníkov, vlastní 16 mpx senzor dokáže až 30-násobne priblížiť vzdialený objekt, kým druhý vyčarí až 42-násobný optický zoom.

Výrobcovia smartfónov si čoraz viac dávajú záležať na rozlíšení fotoaparátov. Bežne sa preto už stretávame s 8, 13 ale aj viac megapixelmi. Môže sa tak stať, že postupne nahradia kompaktné fotoaparáty, ktoré sú akoby len zariadením „navyše“. Výrobcovia kompaktov však ešte flintu do žita nehádžu a japonský Canon prináša rovno dvojicu týchto zariadení v podobe PowerShot SX400 IS a PowerShot SX520 HS.

PowerShot SX400 IS je pre začiatočníkov, vlastní 16 mpx senzor CCD a obrazový procesor Digic 4+. Canon útočí najmä možnosťou priblíženia, a to pomocou až 30-násobného optického zoomu. Nechýba ani množstvo Smart Auto funkcií, čo môže podľa Canonu poriadne uľahčiť začiatočníkom život a dopomôže ku kvalitným fotografiám s minimálnymi skúsenosťami. Vyjde vás na 250 dolárov a kúpiť si ho môžete už v auguste.

Canon SX400

PowerShot SX520 HS je tu s vysokocitlivým 16 mpx senzorom s rovnakým obrazovým procesorom, no jeho zoom dokáže až 42-násobné priblíženie. Nezabudlo sa ani na poriadne rýchle autofokus a rozšírený systém stabilizácie. Tento fotoaparát si môžete kúpiť za 400 dolárov a dostupný bude od septembra.