Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Robotická súprava UGOT umožní postaviť až sedem rôznych robotov

Robotická súprava UGOT umožní postaviť až sedem rôznych robotov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
14. 9. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V posledných rokoch pribúda množstvo štvornohých robotov, samovyvažovacích robotov a všesmerových robotov. Nová robotická súprava UGOT však umožní používateľom zostaviť si všetky tieto roboty a ďalšie iné.

Súprava UGOT, ktorá je vyrobená hongkonskou robotickou spoločnosťou UBTECH, pozostáva z viacerých modulov, ktoré sú určené na funkcie, ako je spracovanie údajov cez štvorjadrový procesor Cortex-A55, pohyb, snímanie a prepojenie. Pomocou jednoduchého uzamykacieho systému možno tieto jednotky spolu spájať v rôznych kombináciách a vytvárať tak rôzne roboty.

Robotická súprava UGOT.

Možnosti zahŕňajú štvornohého robotického psa, robota, ktorý balansuje na dvoch kolesách umiestnených na koncoch jeho dvoch nôh, či robota so štyrmi všesmerovými kolesami mecanum. Medzi ďalšie možnosti patrí robot podobný pavúkovi, hoci má len štyri nohy, robotické vozidlo s uchopovacím ramenom, alebo dvojkolesové samovyvažovacie robotické vozidlo a štvorkolesové transformačné robotické vozidlo, ktoré sa dokáže samo zdvihnúť. až prechádzať drsným terénom.

Robotická súprava UGOT.

S využitím elektroniky, ako je RGB kamera s rozlíšením 720p, pole troch mikrofónov, IMU (inerciálna meracia jednotka), reproduktor a 2,4-palcový dotykový displej, sú roboty schopné veci ako vizuálne rozpoznávanie značiek, sledovanie pohyblivých subjektov, rozpoznávanie držania tela, rozpoznávanie reči a integrácia s umelou inteligenciou ChatGPT.

Robotická súprava UGOT.

Používatelia môžu roboty predprogramovať pomocou programovacieho jazyka Python alebo ich môžu diaľkovo ovládať v reálnom čase cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Sprievodná aplikácia umožňuje funkcie, ako je obojsmerná hlasová komunikácia s inou osobou, ovládanie z pohľadu prvej ososby, nakrúcanie videa / fotografií a autonómne sledovanie ľudí alebo domácich zvierat.

Robotická súprava UGOT.

Okrem toho, ak si používatelia nie sú skutočne istí, čo by mali so svojím robotom robiť, aplikácia obsahuje aj množstvo hier s umelou inteligenciou. Napájanie je zabezpečené 11,1 V lítium-iónovou batériou s kapacitou 2 600 mAh, ktorej jedno nabitie by malo poskytnúť 2,5 hodiny prevádzky, hoci toto číslo sa pravdepodobne líši v závislosti od typu postaveného robota.

Robotická súprava UGOT.

Robotická súprava UGOT je momentálne súčasťou startup kampane na portáli Kickstarter. Úplná súprava, s ktorou postavíte všetkých sedem robotov sa dá získať podporou v sume od 4 308 HKD (približne EUR). K dispozícii je aj jednoduchšia súprava na postavenie dvoch robotov za 2 895 HKD. Plánovaná maloobchodná cena je v oboch prípadoch o 38 percent vyššia. Dodávka by sa mala začať v decembri tohto roka.