Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Práčka Sharp ES-FC 61 22 A2 EN

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
6. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Keď sa povie Sharp, mnohí vedia, že pod týmto menom sa už nejaký ten rôčik predstavuje jeden z popredných svetových inovátorov v oblasti elektroniky a domácich spotrebičov. No a s týmto cieľom sa snažil výrobca pristupovať aj k jeho novej práčke s označením ES-FC 61 22 A2 EN.

Už na prvý pohľad vidno, že spotrebič dodržuje štandardizované rozmery a moderný dizajn. Vyčnieva z neho pritom zopár zaujímavých prvkov. Práčka je plnená spredu a tak do oka určite padnú doširoka sa otvárajúce veľké, 47 centimetrové dvere. Cez ne sa do vnútorného bubna práčky dostane 6 kilogramov bielizne. No a potom už len stačí navoliť, pomocou otočného ovládača, ten správny program. Pre lepšiu prehľadnosť je všetko viditeľné na LCD displeji, ktorý je umiestnený v pravej hornej časti, prednej strany práčky.

Vybrať si tak možno až zo 14tich programov. K tomu výrobca pridal ešte aj 7 volieb. Popri základných zaujme napríklad ECO program, pri ktorom sa dá bielizeň vyprať vo vode s teplotou len 20 stupňov Celzia. Ďalší extrém prichádza v rýchlom pracom programe, ktorá zvládne vyprať len za 15 minút. A čo také nočné pranie, pri ktorom sa nikto nezobudí? Tichosť pomáha udržať aj zníženie otáčok, keďže maximálne ich práčka zvládne až 1200 za minútu.

Taká rýchlosť už práčku dokáže i rozhýbať. Výrobca však stavil na systém Unbalance Control, ktorý pomáha rozložiť záťaž vo vnútri pracieho bubna, prispôsobí tomu otáčky, a tak spotrebič nebude pochodovať po miestnosti. Ak sa vrátime k programom a voľbám, tak zaujímavá je aj funkcia jednoduchého žehlenia, pri ktorej sa pri praní bielizeň veľmi nepokrčí, alebo aj taká antialergická funkcia, spolu s programom pre starostlivosť o dieťa. Tam sa dbá na to, aby v bielizni nezostávalo zbytočne veľké množstvo pracích prostriedkov, ktoré by mohli podráždiť pokožku alergikov alebo detí.

No a keď sme pri deťoch, tak práčka má samozrejme aj detský zámok, aby sa dvierka nedali počas prania otvoriť. Z ochranných systémov stojí za povšimnutie aj systém ochrany proti vytopeniu, či proti vytváraniu nadmernej peny. No a veľmi dôležitý je aj ekologický rozmer tohto spotrebiča. Začína to už pri systéme Eco Logic, ktorý podľa vloženého množstva bielizne vždy prispôsobí spotrebu vody aj elektrickej energie. Ak je teda objem pranej bielizne menší bude aj spotreba menšia ako pri väčšom množstve bielizne.

Aj vďaka tomu je práčka SHARP ES-FC 61 22 A2 EN zaradená do energetickej triedy A plus plus, ktorá ju predurčuje za výkonného, no zároveň šetrného spoločníka pre udržiavanie čistoty bielizne.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)