Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nový sporák od Samsungu projektuje plamene

Nový sporák od Samsungu projektuje plamene
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vďaka ohňu sa pravekí ľudia naučili variť jedlo, či zohrievať svoje príbytky – v kontrolovanom slova zmysle teda tvoril niečo ako teplo domova. V súčasnosti sa z otvoreného ohňa stal symbolom ohrevu pokrmov plynový plameň zafarbený na modro a vystupujúci v jemných jazýčkoch. No i ten postupne vytláča do úzadia indukčné ohrievanie.

Indukčná doska neobsahuje tepelné ohrevné telesá, ale indukčné cievky. Zaujímavosťou je, že teplo nevzniká pod doskou ako pri sklokeramickej varnej doske, ale priamo v dne nádoby. Je až výsledkom spojenia magnetických polí a preto je potrebný aj špeciálny riad, ktorý musí byť vodivý. Vtedy však nevidíme voľným okom žiaden plamienok. Nuž a pre tých, ktorí chcú kráčať s dobou a zároveň cítiť teplo domova, vychádza v ústrety Samsung. Prináša totiž indukčný sporák, ktorý obsahuje „technológiu virtuálneho plameňa“. Okolo každého variča sa nachádza séria LED svetielok, ktoré doslova projektujú plameň na hrnce či panvice.

Nie je to však len okrasná funkcia. Plameň vlastne vraví o tom, že je sporák zapnutý a tiež zobrazuje silu ohrevu pre približnú predstavu o teplote. Ide o špeciálnu radu sporákov Chef´s Collection a stojí od 3,699 dolárov.

(Zdroj: Samsung)