Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ešte odolnejšie práčky Centrum System s predným plnením

Ešte odolnejšie práčky Centrum System s predným plnením
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
7. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V rámci veľtrhu IFA 2015 v Berlíne predstavila LG inovatívny systém odpruženia, navrhnutý špeciálne pre zvýšenie spoľahlivosti a životnosti z predu plnených práčok. Všetky nové modely na európskom trhu budú vybavené nielen týmto systémom, ale aj vylepšeným povrchom.

Unikátna novinka spoločnosti, ktorá v roku 1998 predstavila motor s priamym pohonom je LG Centum System. Odstraňuje tradičné pružiny používané pre zavesenie bubna a prichádza s tlmičmi podobnými tým, ktoré poznáme z auta. Tento pevný systém výrazne znižuje vibrácie a hladinu hluku, ktorá dosahuje len 67 dB pri odstreďovaní, čo zodpovedá hladine zvuku pri bežnom rozhovore. Navyše menšie množstvo mechanických súčastí znižuje trenie, ktoré je hlavnou príčinou opotrebovania, a tak LG predlžuje štandardnú záruku pri modeloch s Centum System na 20 rokov.

Práčky s technológiou TurboWash™ dokážu nielen dokončiť bežný prací program za 49 minút, ale tiež výrazne šetria energiu a zaisťujú vysoký výkon. Technológia znižuje spotrebu energie až o 15 percent a spotrebu vody až o 40 percent. Bielizeň je podstatne rýchlejšie čistá a účty za vodu a elektrinu nezaťažujú domácnosť.

IFA 2015, Centrum System, práčka, predné plnenie, odolná práčka, technológie, novinky

Všetky práčky s Centum System budú vybavené možnosťou Wi-Fi pripojenia. Ich majitelia tak budú môcť spustiť prací cyklus v reálnom čase cez smartfón z ktorejkoľvek miestnosti v dome. Prostredníctvom technológie NFC môže užívateľ sťahovať nové pracie programy a následne ich aplikovať jednoduchým priložením smartfónu k symbolu NFC na práčke.

Populárna kombinácia práčky so sušičkou ponúka vďaka Eco-Hybrid všestranné funkcie. V rámci tohtoročného veľtrhu IFA predstaví LG práčky so sušičkou s rôznymi kapacitami. Model s objemom bielizne 8 kg pri praní a 5 kg u sušenia je kompaktnejšia verzia pôvodného modelu s kapacitou 12/8 kg. Nová verzia samozrejme poskytuje rovnakú spoľahlivosť i funkcie. Sortiment kombinovaných práčok so sušičkou ponúka modely pre veľké (10,5/7 kg) aj menšie (9/6 kg) domácnosti.

IFA 2015, Centrum System, práčka, predné plnenie, odolná práčka, technológie, novinky

(Zdroj: Tlačová správa LG)