Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CTA zriadila nový organ: Disruptive Innovation Council

CTA zriadila nový organ: Disruptive Innovation Council
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 11. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

S cieľom dosiahnutia lepšej komunikácie a informovanosti zákonodarcov, regulátorov a širokej verejnosti o prínosoch, ktoré na trh prinášajú inovatívne firmy, organizácia Consumer Technology Association (CTA, čiže Asociácia spotrebných technológií, predstavila orgán s názvom Disruptive Innovation Council (ďalej len Rada).

Táto Rada bude poskytovať podporu a pomáhať objavovať inovatívne spoločnosti, ktoré narušujú tradičné obchodné modely a dávajú tak spotrebiteľom silnejšie nástroje, ako smerovať vývoj trhu a vytvárať tlak na zmenu súčasných postupov.

V orgáne Disruptive Innovation Council budú zastúpené inovatívne spoločnosti prekračujúce zavedené zvyky, akými sú napríklad Boingo, Expedia Inc., Google, GoPro, Lyft, MC10, Nest, Pandora, Uber, WebMD a Yelp. Aby sa firma mohla stať členom tejto Rady, musí preukázať dôležitý úspech, dosiahnuť významného kultúrneho účinku a vytvoriť nové segmenty trhu alebo vyriešiť či zjednodušiť všeobecne používané procesy alebo služby.

Vzhľadom k tomu, že zákonodarcovia a regulátori nové obchodné modely podrobujú prísnemu skúmaniu, obzvlášť v oblasti zdieľanej ekonomiky, Rada sformulovala niekoľko princípov a zásad, ktoré pre nich môžu byť pomôckou pri podpore rastúcich „rušivých“ prístupov:

- Inovácie by nemali vyžadovať povolenie zo strany vlády.

- Zákony o zachovaní duševného vlastníctva musia vyvážiť ochranu a stimuláciu tvorcov, aby boli motivovaní inovácie vytvárať.

- Na pohľad protichodné očakávania na zachovanie súkromia spotrebiteľa a súčasne ponuka individuálne prispôsobených služieb či dodávok je možné vyriešiť poskytovaním osobných údajov – ale na základe zrozumiteľnej možnosti voľby a udelenia súhlasu.

- Spotrebitelia by mali mať právo zdieľať názory na služby a produkty bez obáv alebo strachu z odvetných alebo represívnych krokov.

- Zákony by mali umožňovať inovácie, nie vyžadovať dokonalosť.

Do Rady môžu vstúpiť iba členovia CTA.

(Zdroj: Tlačová správa CTA)