Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 6

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
14. 4. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Wearables, kategória nositeľných zariadení, o ktorých budeme určite počúvať stále viac a viac. Nakoniec aj dnes máme pre vás niečo z tejto oblasti. Čo by ste povedali na inteligentné rukavice, ktoré vám pomôžu s ovládaním smartfónu aj v zime? Aj keď je rukavíc na ovládanie mobilných zariadení dnes už možno dosť, tieto sú predsa len v niečom iné.

Ovládať dotykový displej smartfónu v rukaviciach počas zimy nebýva príliš pohodlné a ani funkčné. Pomôcť by mohla v poradí už druhá, vylepšená, generácia inteligentných rukavíc BearTek II, ktoré na ovládanie využívajú dotyk kontaktnej podložky so senzorom na palci. Prvé tri prsty rukavíc majú po dvoch kontaktných bodoch, čo dáva až 6 možností ovládania. Cez Bluetooth modul tak vie používateľ prijať hovor, prepínať medzi skladbami či vykonávať iné zadefinované akcie na svojom smartfóne. S modulom Wifi si zase môže spustiť a zastaviť nahrávanie na akčnej kamere GoPro, alebo meniť jej režimy fotografovania.

Bezdrôtová LED lampa Lumiére má dotykové ovládanie troch úrovní teplôt svetla pri až 18tich úrovniach jasu. A navyše je jeden jej koniec flexibilný a je ho možné ohýbať, krútiť a tvarovať podľa požiadaviek. Vďaka tomu sa dá jednoducho nastaviť uhol osvetlenia, ale môže sa napríklad narovnať a použiť ako ručné svietidlo. Používateľ si ju vie dokonca vyformovať do tvaru háku pre zavesenie na nábytok, konáre stromov a podobne. Lampa Lumiére disponuje aj technológiou redukcie modrého svetla, ktorá znižuje námahu očí.