Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Olympus SP-100 EE s orlím zrakom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Olympus SP-100 EE je vybavený vysokým 50 násobným optickým zoomom a technológiou, ktorú Olympus nazýva „Eagle Eye“, teda orlie oko. Ide o polo priesvitný hľadáčik, ktorý je vysunuteľný a nachádza sa pod bleskom. Práve vďaka nemu je možné presnejšie sledovať objekt vášho záujmu.

Olympus, zdá sa, predstavuje jedno zariadenie za druhým. Po nedávnom uvedení OM-D EM-10 je tu novinka s názvom Olympus SP 100 EE. Tá zajme hneď v dvoch smeroch. Je vybavená vysokým 50 násobným optickým zoomom a zároveň sa jej podarilo vyriešiť jeden z problémov, ktoré fotoaparáty s takýmto obrovským zoomom sužuje: v priblížení často strácajú sledovaný objekt, napríklad futbalovú loptu, či rýchlo sa pohybujúce zviera. Nový model je preto vybavený technológiou, alebo systémom, ktorý Olympus nazýva „Eagle Eye“, teda orlie oko (Z toho tá skratka na konci modelu – EE). Ide o polo priesvitný hľadáčik, ktorý je vysunuteľný a nachádza sa pod bleskom a práve vďaka nemu je možné sledovať presnejšie objekt vášho záujmu. Obsahuje totiž malý terčík a funguje tak podobne, ako zameriavač na zbraniach. Nestratíte tak dohľad nad cieľom a nemusíte ani tak často odzoomovať.

Fotoaparát je ďalej vybavený 16 mpx CMOS senzorom s rozmerom 1 / 2,3 palca a procesy riadi TruePic VII Processor. Objektív v kite sa pochváli 24-1,200 mm a f/2,9-6,5. Na zadnej strane je 3-palcový LCD displej a full HD video nahráva v ako 1080/60 p. Dostupný bude v marci za 400 dolárov.