Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

DJI sa chystá do nebies vypustiť nový dron Phantom 4 Advanced

DJI sa chystá do nebies vypustiť nový dron Phantom 4 Advanced
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
21. 4. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Netrvalo to ani o niečo viac ako rok a spoločnosť DJI chce nahradiť svoj dron Phantom 4 novinkou s označením Phantom 4 Advanced, ktorá obsahuje množstvo vylepšení a funkcií, ktoré sa dajú nájsť aj vo vlajkovej lodi Phantom 4 Pro, no za nižšiu cenu. K dispozícii bude tiež verzia Phantom 4 Advanced +, ktorá prichádza spolu s diaľkovým ovládačom s integrovaným 5,5 palcovým displejom.

Nový dron Phantom 4 Advanced získal do výbavy modernizovaný 1 palcový 20 megapixlový snímač, ktorý sa nachádza aj v systéme dronu Phantom 4 Pro. Zdokonalené bolo tiež spracovanie videa s podporou snímania v 4K rozlíšení pri rýchlosti 60 snímok za sekundu s kompresiou vo formáte H.264, alebo v 4K rozlíšení pri rýchlosti 30 snímok za sekundu s kompresiou vo formáte H.265. To celé pri dátovej rýchlosti 100 Mb / s.

Spoločnosť DJI predstavila nový dron Phantom 4 Advanced

Ďalšou pokročilou technológiou, ktorou sa môže dron Phantom 4 Advanced pochváliť, je systém FlightAutonomy priamo z dielne DJI. Ten pozostáva z piatich vizuálnych snímačov pre orientáciu dronu, satelitného GPS a GLOSNASS, ultrazvukových diaľkomerov a systému vyhýbania sa prekážkam smerom dopredu a nadol. Chýba však systém pre sledovanie prekážok aj vzadu, ktorý má Phantom 4 Pro.

Dron DJI Phantom 4 Advanced získal modernizovaný 1 palcový 20 megapixlový snímač z dronu Phantom 4 Pro

Doba letu dronu Phantom 4 Advanced sa zvýšila na približne na 30 minút v porovnaní s 28 minútami, ktoré má Phantom 4, čím sa novinka dostala opäť na úroveň výkonného dronu Phantom 4 Pro. No diaľkovému ovládaču chýba 5,5 palcový displej, ktorý je súčasťou Pro verzie. Takže používateľ sa môže spoľahnúť buď na svoj telefón či tablet, alebo si môže priplatiť za verziu dronu Phantom 4 Advanced +, ktorá tento displej v diaľkovom ovládači má integrovaný.

Nové drony Phantom 4 Advanced a Advanced + sú k dispozícii na objednávku za cenu 1349 dolárov, respektíve 1649 dolárov. Dodávka prvých kusov pre objednávateľov je naplánovaná na 30. apríla.

Dron DJI Phantom 4 Advanced sa môže pochváliť aj pokročilou technológiou FightAutonomy