Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 38

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 4. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Nepríjemným alebo až nebezpečným situáciám v kuchyni sa snaží zabrániť kuchynský systém Inirv React. Ten sa skladá sa zo stropnej jednotky so senzormi pre detekciu dymu a plynu a z otočných ovládačov pre horáky, ktoré nahradia existujú ovládače na plynových alebo elektrických sporákoch. Ak senzory zaznamenajú výskyt dymu alebo plynu, systém automatický aktivuje ovládače horákov tak, aby sa všetky vypli. Navyše upozorní používateľa o tejto udalosti prostredníctvom aplikácie a zvukovým signálom. Systém tiež automaticky vypína horáky v prípade, že senzor nezachytí žiaden pohyb v kuchyni po určitú nastavenú dobu.

Kuchynský systém Inirv React v podobe prídavných ovládačov pre horáky dokáže zabrániť rizikovým situáciám

Ľudia majú veľa dôvodov, prečo si chcú vybudovať pevné a silné brušné svaly, ale existuje k tomu len jeden spôsob, a to je tvrdá drina. Otočná tréningová doska Stealth však môže tieto chvíle spríjemniť prostredníctvom arkádových hier pre smartfón. Hry sú navrhnuté tak, aby používateľ počas ich hrania zapojil 29 rôznych svalov, čím získa dôkladný tréning, ktorý nezahŕňa počítanie opakovaní. Mobilné hry pre Stealth sú zakaždým iné, takže používateľ neupadne do mentálnej alebo fyzickej rutiny. Každá z nich trvá pritom len tri minúty. Stačí teda len vložiť svoj smartfón do balančnej dosky Stealth a cesta k pevnému bruchu sa môže začať.