Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Panasonic: 4K chuťovka sa bude podávať v apríli

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Panasonic GH4 je najnovší fotoaparát s možnosťou nahrávania UHD obrazu, ktorý nešetrí inováciami. Okrem toho sa tu predstaví rýchly a citlivý 16 mpx senzor Digital Live MOS a obrazový procesor Venus Engine, ktorý obsahuje až 4 jadrá. Hodnota ISO dosiahla 25,600.

Už je nejaký ten týždeň po CES 2014 a my sme sa podľa sľubov teda i dočkali predstavenia horúcej novinky – Panasonic GH4. Je to síce fotoaparát, no v dnešnom slova zmysle sa za skutočne dobrý fotoaparát považuje taký, ktorý vie aj slušne nakrúcať video. GH4 to zvláda dokonca v rozlíšení 4K (QFHD 4K 3,840 x 2,160 a tiež Cinema 4K 4,096 x 2,160). Vybrať si pritom môžete z formátov MOV, MP4, AVCHD.

Základom sú nový rýchly a citlivý 16 mpx senzor Digital Live MOS a obrazový procesor Venus Engine, ktorý obsahuje až 4 jadrá. Oproti predchodcovi GH3 sa výrazne posunula i vrchná hranica ISO, ktorá siaha do hodnoty 25600. Sekvenčné snímanie ponúka až 12 snímok / s.

Príslušenstvo pripojiteľné k Panasonicu GH4

Kontrastný autofokus je umocnený integráciou technológie DFD (Depth from defocus). Tá skráti čas ostrenia, čím sa dosiahne vysokorýchlostné AF približne za 0,07 sekundy. Výhodu však prinesie aj vylepšenie v podobe AF s detekciou očí (Eye Detection AF), rovnako aj 49 bodový AF.

K fotoaparátu je možné pripojiť zospodu externú jednotku, ktorá je vybavená až 4 HD-SDI výstupmi a tiež dvoma mikrofónovými vstupmi XLR s ukazovateľmi sily audio signálu.

V priebehu apríla si budete môcť zaobstarať telo fotoaparátu za plánovaných 1,600 eur. 

Zadný pohľad na GH4 s pripojenou jednotkou s množstvom funkcií