Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Malý kompakt Canon G1 X Mark II môže zaujať vašu pozornosť

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Canon má nový prírastok, je ním malý, no výkonný kompakt Canon G1 X Mark II a efektívne rozlíšenie 12,8 mpx. Obsahuje i veľký, 1,5 palcový senzor, má dobrú svetelnosť objektívu a hodnota ISO dosahuje 12,800.

Canon má nový prírastok, je ním malý, no výkonný kompakt Canon G1 X Mark II. Rovnako ako u predchodcu G1 X, i v novom fotoaparáte Mark II sa nachádza veľký, 1,5 palcový senzor. Ten sa radí medzi veľkosti Mikro 4/3 a APS-C. Ponúka efektívne rozlíšenie 12,8 megapixelu, čo je oproti predchodcovi však pokles asi o 2 pixely, zato prešiel zmenou objektív. Má svetelnosť f/2,0-3,9, vzdialenosť skiel 24-120mm a 5-násobný zoom. Pekný makro detail spravíte už zo vzdialenosti 5 cm, je možné sa pohrať i s režimom určeným na fotografovanie hviezd či časozberom. ISO dosahuje najvyššiu hodnotu 12,800 a vo vnútri fotoaparátu sa stará o všetko procesor Digic 6.

Zmenou prešlo i telo, je trochu robustnejšie ako u G1 X a nevojde sa teda už do každého vrecka. Táto veľkosť však zase vyhovovala viacerým ľuďom, ktorí už telefón testovali. Zaujímavosťou je vyklápací optický hľadáčik, ktorý sa dá vyklopiť až do horizontálnej polohy, pretože obsahuje až 2 ohybné kĺby, ktoré potom umožnia pohodlnejšie fotografovanie z podhľadu či aj taký autoportrét. G1 X Mark II by mal byť dostupný v apríli.