Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PowerShot G16 od Canonu predsa len prináša niečo nové

PowerShot G16 od Canonu predsa len prináša niečo nové
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 8. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Canon prichádza s vynovenejšou verziou modelu G15. V novom modeli nájdete čip CMOS s rozlíšením 12,1 mpx a veľkosťou 1/1,7 palca, nechýba ani obrazový procesor Digic 6 a nové režimy.

Hoci sa Canon PowerShot G16 až neuveriteľne nápadne podobá na svojho predchodcu G15tku, predsa len si pár vychytávok našlo svoje uplatnenie. Nový čip CMOS s rozlíšením 12,1 megapixela dostal veľkosť 1/1,7 palca a určite aj za pomoci obrazového procesora Digic 6 prebiehajú úkony akosi rýchlejšie. Napríklad kontinuálne snímanie je oproti predošlému 2,1 fps o dosť vyššie – až 9,3 fps a full HD video tiež môžete nakrúcať s 24, 30 či dokonca 60 p.

Canon PowerShot G16 s novými efektami

Mimochodom, priaznivci videí s efektom si tiež prídu na svoje pri rôznych frekvenciách snímania obrázkov prichádzajú možnosti s efektom miniatúry, VGA, no toto softvérové vylepšenie prináša popri klasických kretívnych efektoch i možnosť Hybrid Auto, či fotografovať so Star režimom napríklad nočnú oblohu s hviezdami – nie vyrobiť iba čiernu, nič nehovoriacu fotku. Aby ste tieto zaujímavosti potom jednoduchšie zdieľali s priateľmi, oceníte a využijete určite Wifi na prenos dát do smart zariadení. Objektív si uchoval predchodcovské rozmery, a tak sa teda zamerajme na fotenie v rozmedzí ohnísk f/1,8 – f/ 2,8.