Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Najmenší trpaslík Samsung s výmeniteľnými objektívmi

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung vychádza v ústrety všetkým minimalistom, ktorí však majú radi dobré fotografie. Jeho novinka NX Mini je totiž stavaná doslova „do vrecka“ a má jej patriť prvenstvo medzi kompaktmi. Je z nich najmenšia.

Samsung vo svojej najmenšej novinky NX Mini využil vo vnútri senzor BSI CMOS s veľkosťou 1 palca, ktorý má rozlíšenie 20,5 mpx. Ten istý obsahuje aj Sony RX100 a tento senzor zároveň patrí k najtenším na trhu. Vlastní elektronickú uzávierku od 1/16,000, vďaka čomu zvládne i sériové snímanie s frekvenciou 6 fps Senzor poskytuje dobrú citlivosť na svetlo, ISO sa pohybuje v rozpätí 100 – 25,600.

Výmena objektívov je niečo, čo kompaktom dodáva na zaujímavosti. Keďže tento model je naozaj miniatúrny, musel ustúpiť aj jeho bajonet. Nenájdeme tu teda NX, ale jeho formu NX-M. Aby to však nebola nevýhoda s kompatibilitou, ukázali sa nám aj dva nové objektívy. Prvý má paramete 9mm f/3,5 (24mm ekvivalent) a ten druhý 9-25mm f/3,5 – f/5,6 (24 – 67,5 mm ekvivalent). Neskôr sa však očakáva ďalšie rozšírenie ponuky. Aby ste však mohli lepšie zvládať prenos fotoaparátu i s jeho objektívmi, Samsung sa chystá uviesť i špeciálne puzdro, kde budete nosiť celý kit.

Zaujímavý pohľad na vymeniteľné objektívy

V nastaveniach nájdeme viacero zaujímavých režimov, 12 efektov, výrobca nezabudol ani na „selfie“, teda autoportréty – k radosti z vlastnej fotky prispeje vyklápací displej do 180 stupňov s rozlíšením 4580 x 320 pixelov. Nájde sa tu i WiFi a NFC pre jednoduchšie zdieľanie vašich záberov. Fotoaparát príde na americký trh v apríli, my si ešte chvíľu počkáme. Cena by mala byť asi 400 eur.