Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Žiarovky od LG blikajú do rytmu zvonenia

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť LG Electronics uviedla svoje nové žiarovky, ktoré sa pomocou Bluetooth či Wifi spárujú s vaším smartfónom. Potom už sa dajú využívať využívať viaceré možnosti, ktoré žiarovky ponúkajú, ako napríklad rytmické blikanie počas zvonenia.

LG je na našich stránkach skôr výrobca známy vďaka svojim smartfónom. No okrem toho je to i gigant v oblasti spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov. V súvislosti s tým dnes stojí za zmienku uvedenie jeho Smart Lamp, ktorá tvorí prienik medzi poľom smartfónov a domácimi spotrebičmi. Reč je o 10 Wattovej LED žiarovke, ktorú si môžu používatelia Androidu (verzia minimálne 4.3) a iOS prispôsobiť podľa potrieb.

Žiarovka sa totiž vláda pomocou aplikácie, a tak si môžete jednoducho nastaviť intenzitu osvetlenia. Aby to však nebola iba taká, dnes už pomerne triviálna vec, LG ponúka i upozornenie v podobe svetelných signálov, ktoré žiarovka vydáva a tiež ešte jednu zaujímavosť. Ak ste dlhšie preč z domu, žiarovky sa dajú rozsvietiť podľa prednastaveného časového plánu, teda je to akýsi bezpečnostný režim svietenia, ktorý predstiera, že ste doma. Svetlo sa spáruje pomocou Bluetooth a WiFi a zvláda rôzne kúsky. Žiarovky sa môžu zosynchronizovať a vedia i blikať do rytmu zvonenia, ktoré vydáva prichádzajúci hovor. Tiež je tu však možnosť režimu párty, ktorá dokonca mení farbu osvetlenia v súvislosti s hudbou. Smart Lamp je logicky drahšia ako klasická žiarovka, teda približne dolárov. Zatiaľ je však dostupná iba v Kórei