Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 99

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 8. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Na rozdiel od klasických vodováh, je elektronický nivelačný nástroj LumiLevel, namiesto bublinky v tekutine, vybavený pásom s 25timi LED diódami. Tie sa rozsvecujú na oboch stranách, pričom každý úsek LED svetla predstavuje sklon 2 desatiny stupňa. Keď je nástroj približne v rovine, LED diódy sa prepnú do režimu presnosti jednej stotiny stupňa pre precíznejšie vyrovnanie. Pre lepšiu identifikáciu vodorovnosti slúži zvuková signalizácia. Navyše, ak používateľ s nivelačným nástrojom zatrasie, všetky LED diódy sa dočasne rozsvietia a z LumiLevelu sa razom stane baterka.

Cestovná kompaktná práčka Scrubba Mini má podobu menšieho vrecka s váhou len 70 gramov. Perie pritom jednoduchým spôsobom. Používateľ vloží do vnútra vrecka napríklad ponožky, spodnú bielizeň, tričko či iný odev, ktorý sa tam zmestí. Potom pridá vodu a tekutý prací prostriedok, vrecko zavrie a cez ventil vypustí vzduch. Perie sa tak, že používateľ trie vrecko zvonku, zatiaľ čo vnútorné plastové výčnelky pomáhajú s čistením bielizne. Tá sa po troch minútach trenia môže pretrepaním opláchnuť a vybrať von na vysušenie. Scrubba Mini poslúži aj ako menší batoh pre uloženie rôznych vecí alebo vlhkého oblečenia, či ako vodotesná ochrana pre smartfón.