Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG InnoFest 2014: Klasika s novinkami

LG InnoFest 2014: Klasika s novinkami
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na LG Innofest 2014 sa ukázalo množstvo noviniek z Južnej Kórei - okrem smartfónov, ktoré vládnu svetom, však zažiarili i domáce spotrebiče a elektronika. Slovo dostali nové technológie v rámci klasických pomocníkov v domácnosti ako umývačka riadu, avšak bežnými sa postupne stávajú aj sušičky bielizne.

Spoločnosť LG posiela do sveta nové sušičky bielizne s prívlastkom EKO. Ide presnejšie o ekologicky hybridné sušičky s režimami Eco a Speed. V tomto prípade si teda používateľ môže vybrať, či chce usporiť energiu a čas. Pokročilá technológia tepelného čerpadla dosahuje, že v režime Eco je energetická úspora až 10% oproti triede A+++, kým v režime Speed poskytuje energetická účinnosť A++ pri úspore času až 30% oproti štandardnému cyklu. Tieto sušičky dovoľujú sušiť bielizeň aj počas nízkych teplôt, čo znižuje poškodenie tkaniny i jej spratie. Auto Cleaning System čistí kondenzátor sušičky 7 x počas cyklu. Optimalizuje tak energetickú účinnosť, ako aj účinnosť sušenia.

                                                 LG sušička bielizne s množstvom funkcií

Umývačky riadu prichádzajú zase s energetickou triedou A+++ a s technológiou TrueSteam (steam – para). Tá sa postará o to, aby ste nemuseli riad pred umývaním oplachovať. Sú to totiž umývačky využívajúce vo veľkej miere silu pary. Tá sa však dá nastaviť podľa náročnosti vášho riadu. Šetrnejšie zaobchádzanie má na starosti program Steam Care a Steam Dual Spray využíva rôzne tlaky vody na horný a spodný kôš. Umožňuje to umývanie odlišného typu riadu v jednom cykle. Zaujímavosťou je aj UV dezinfekcia, ktorá eliminuje až 99,99 % zostávajúcich baktérií. Rovnako umožňuje i ponechanie riadu vo vnútri umývačky až 4 hodiny bez obnovy rastu baktérií. Systém SmartRack sa postará o to, aby ste do umývačky dostali bez problémov rôzne typy nádob. Koše nesúce riady sa totiž dajú konfigurovať.

UV žiarenie v umývačke riadu zničí až 99,99% baktériíRak v umývačke riadu, ktorý pomôže konfigurácii nádob