Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TP-Vision: Mix noviniek v sérii televízorov 8000

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Niekedy netreba zbytočne váhať a jednoducho len spojiť všetko, čo je dostupné - povedali si vývojári spoločnosti TP-Vision, čo je televízna odnož Philipsu a vo svojej novej sérii televízorov predstavia nie len UHD rozlíšenie, ale aj operačný systém Android a nechýba ani ambilight podsvietenie či prepojenie so žiarovkami Hue. Viac porozprával nášmu šéfredaktorovi Ľubovi Strakovi na tlačovej konferencii v Turecku Nico Vernieuwe zo spoločnosti TP-Vision.

3D v televízoroch? Máme. Ovládanie gestami? Tiež. A čo Smart TV ? Aj to je v televíznych prijímačoch známe. Ale čo tak zariadenie, ktoré by spájalo všetky najmodernejšie technológie do jedného celku. A prečo nie ? TP Vision, televízna odnož Philpsu, vie o tom svoje. O detailoch nám o niečo viac prezradil Nico Vernieuwe.

Vývojári sa rozhodli integrovať do najnovších televízorov zo série TP Vision, či Philips  8000, snáď všetko, čo je z oblasti high-tech práve dostupné.

"Aj v najnovšej sérii máme naše LED podsvietenie ambilight v zadnej časti televízora. Prinášame však novinky, akou je okrem iného plápolanie domácej vlajky priamo v 4K rozlíšení. A toto je výhoda najmä pre veľké športove podujatia," hovorí Nico Vernieuwe.

Okrem ultra vysokého rozlíšenia zaujme práve AMBILIGHT. Technológia, ktorá vďaka svetlu, akoby predlžuje obraz z televízora aj za hranice uhlopriečky. Slúžia k tomu integrované LED svetlá. Zaujímavosťou je však prepojenie televízie priamo s osvetlením od Philipsu s názvom Hue. Vďaka integrovanej aplikácii priamo v televízore tak môžete mať akoby odraz nálady z televízneho vysielania v celej obývačke, a to nie len v okolí televízora. Stačí len rozmiestniť lampy s technológiou HUE v okolí televízora a prijímač ich dokonale ovláda.

"Ďalšou novinkou je aplikácia v televízore pre všetkých hráčov. Ide o hranie video hier, ktoré prináša nové hry a vďaka spomínanému podsvieteniu Ambilight aj nový zážitok, ktorý by vás mal doslova vtiahnuť do hry."

Ambientná nálada sa dá síce dosiahnuť zrejme i pomocou iných žiaroviek a osvetlenia, no originálne svetlá a funkcie aplikácie sa len tak ľahko duplikovať obyčajnými LED pásikmi nedajú.

"Zároveň sú to naše prvé televízory, ktoré využívajú operačný systém Android. Ako klasický divák máte zrazu k dispozícii i prístup ku všetkým Google aplikáciám v Google Play obchode – presne tak ako na smartfone či tablete." Okrem toho, cez MiraCast môžete pripojiť smartfón, tablet, či zdieľať obsah jednoducho s televízorom.

"Bola by škoda pokaziť dizajn televízora s kamerou, ktorá trčí. Na druhej strane v dnešnej dobe nechcete pri televízore zabudnúť na ovládanie gestami. Preto sme to vymysleli tak, že kamera sa vysunie až pri zadaní požiadavky ovládať televízor gestami. A rovnaký proces nastane aj po spustení telefonovania cez Skype."

Vo vnútri televízora tlčie srdce v podobe štvor-jadrového procesora, no sú i verzie so silnejšími, šeťjadrovými procesormi. Potešia aj dva gigabajty operačnej pamäte RAM. No a prvou lastovičkou, ktorej sa dočkáme už v lete tohto roka, bude televízor Philips 8800, teda prvý Android televízor od Philipsu v 4K rozlíšení, pretkaný všetkými ďalšími technológiami.