Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Kärcher WV2: Čistič okien s akumulátorom

Kärcher WV2: Čistič okien s akumulátorom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kärcher predstavil čistič okien s akumulátorom, ktorý okrem klasického čistenia vykonáva i niečo naviac - je tým praktická odsávacia funkcia, ktorá zabraňuje či už kvapkaniu vody alebo šmuhám na skle. Spolu s inými domácimi spotrebičmi sa ukázal v Turecku na tlačovej konferencii, kde nechýbal ani náš šéfredaktor Ľubo Straka.

Čistenie predstavila v Turecku aj spoločnosť, ktorá ho má v náplni práce. Ide o Kärcher, ktorý do Beleku priniesol inováciu v podobe akumulátorového čističa na okná, s názvom WV2. Čistič obsahuje praktickú odsávaciu funkciu, vďaka čomu sa zabráni či už kvapkaniu vody alebo šmuhám na sklených plochách, práve pri čistení. Okrem toho, s novými čističmi okien sa ľahšie manipuluje. Sú totiž menšie a ľahšie ako ich predchodcovia. Proces čistenia okien začína klasickým nastriekaním čistiaceho prostriedku. K baleniu patrí i sprejová fľaša s ergonomickým uchopením, do ktorej patrí zmes na uvoľňovanie nečistôt. Okrem zníženia hmotnosti sa znížila i úroveň hluku, a to o 10%. Pomocou návleku z mikrovlákien si rovnomerne rozotriete roztok a nečistoty sa uvoľnia. Na konci procesu prichádza na rad samotný akumulátorový čistič, ktorý vodu povysáva do zbernej nádoby bez toho, aby zanechal šmuhy. 

Čistič okien s akumulátorom i ergonomickou nádobkou

Okrem čistenia okien sa však zariadenie hodí aj na hladké povrchy, akými sú napríklad obkladačky v kúpeľni. WV 2 si poradí aj so sklenými povrchmi v sprchovacích kútoch, či pri jedálenských a obývačkových stoloch. K doplnkovému príslušenstvu patrí napríklad aj menšia odsávacia hubica určená na ťažko dostupné miesta alebo predĺženie v podobe teleskopickej rukoväte s veľkosťou 120 až 190 centimetrov. Batéria sa pritom nabíja asi 140 minút a doba prevádzky sa potom rovná dvadsiatim piatim minútam. V priemere tak hovoríme asi o osemnástich vyčistených oknách.