Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PocketBook s novým užívateľským rozhraním

PocketBook s novým užívateľským rozhraním
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť PocketBook je tu s novým používateľským rozhraním, ktorým sú vybavené jej čítačky elektronických kníh. Je zamerané na pohodlie a komfort pri čítaní, intuitívnosť a prináša so sebou viaceré zaujímavé voliteľné funkcie.

Jednoduchosť a intuitívnosť – to sú dve základné slová, ktorými sa tvorcovia riadili pri vzniku nového používateľského rozhrania určeného pre čítačky elektronických kníh PocketBook. Zmenou prešlo hlavné menu, knižnice aj aplikácie pre čítanie.

Kým pred tým tvorilo hlavné menu zoznam kníh, teraz sú na jeho obrazovke zreteľne zobrazené tri naposledy čítané knihy a pod nimi posledné nahrané knihy do čítačky. Oba zoznamy sa pri posunutí doprava rozšíria a odhalia ďalšie čítané či nahrané knihy. Komunikácia s čítačkou je pohodlnejšia, ostatné aplikácie s nachádzajú v dvoch kontextových ponukách v hornej a dolnej časti pracovnej plochy. Kým pred tým bolo „Nastavenie“ aplikáciou, teraz je samostatnou položkou menu. V podobe obálky v hornej časti sa zase zobrazujú notifikácie, aj ich počet.

                                                    Požívateľské rozhranie prešlo zmenou

Zmeny v knižnici sa týkajú grafiky obálky a možnosti vytvorenia tzv. „police“. Používateľ tak môže spraviť policu s detektívkami, či komédiami, kam vkladá knihy z tejto oblasti. Čítačku si ďalej každý môže nakonfigurovať podľa vlastnej voľby, teda pridať alebo odstrániť niektoré položky z kontextového menu. Pri čítaní vidí používateľ iba text a čísla stránok – ostatné informácie sú v kontextovom menu. Toto rozhranie PocketBooku sa najskôr použije v dvoch nových čítačkách, ktoré spoločnosť chystá na trh v priebehu mája 2014.

Podobné články

 • PocketBook: Prvá vodeodolná e-čítačka kníh!

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  17. 6. 2014
  PocketBook: Prvá vodeodolná e-čítačka kníh!

  Švajčiarska spoločnosť PocketBook je tu s čítačkou kníh, s ktorou sa nemusíte báť ísť...

 • PocketBook InkPad má až osem palcov!

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  29. 5. 2014
  PocketBook InkPad má až osem palcov!

  Švajčiarsky výrobca čítačiek elektronických kníh PocketBook je tu s ďalšou novinkou s...

 • PocketBook Ultra borí mýty

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  23. 5. 2014
  PocketBook Ultra borí mýty

  Čítačka elektronických kníh PocketBook Ultra bola už od začiatku navrhovaná tak, aby...