Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PocketBook s novým užívateľským rozhraním

PocketBook s novým užívateľským rozhraním
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť PocketBook je tu s novým používateľským rozhraním, ktorým sú vybavené jej čítačky elektronických kníh. Je zamerané na pohodlie a komfort pri čítaní, intuitívnosť a prináša so sebou viaceré zaujímavé voliteľné funkcie.

Jednoduchosť a intuitívnosť – to sú dve základné slová, ktorými sa tvorcovia riadili pri vzniku nového používateľského rozhrania určeného pre čítačky elektronických kníh PocketBook. Zmenou prešlo hlavné menu, knižnice aj aplikácie pre čítanie.

Kým pred tým tvorilo hlavné menu zoznam kníh, teraz sú na jeho obrazovke zreteľne zobrazené tri naposledy čítané knihy a pod nimi posledné nahrané knihy do čítačky. Oba zoznamy sa pri posunutí doprava rozšíria a odhalia ďalšie čítané či nahrané knihy. Komunikácia s čítačkou je pohodlnejšia, ostatné aplikácie s nachádzajú v dvoch kontextových ponukách v hornej a dolnej časti pracovnej plochy. Kým pred tým bolo „Nastavenie“ aplikáciou, teraz je samostatnou položkou menu. V podobe obálky v hornej časti sa zase zobrazujú notifikácie, aj ich počet.

                                                    Požívateľské rozhranie prešlo zmenou

Zmeny v knižnici sa týkajú grafiky obálky a možnosti vytvorenia tzv. „police“. Používateľ tak môže spraviť policu s detektívkami, či komédiami, kam vkladá knihy z tejto oblasti. Čítačku si ďalej každý môže nakonfigurovať podľa vlastnej voľby, teda pridať alebo odstrániť niektoré položky z kontextového menu. Pri čítaní vidí používateľ iba text a čísla stránok – ostatné informácie sú v kontextovom menu. Toto rozhranie PocketBooku sa najskôr použije v dvoch nových čítačkách, ktoré spoločnosť chystá na trh v priebehu mája 2014.