Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG: Najtenšia klimatizačná jednotka

LG: Najtenšia klimatizačná jednotka
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť LG predstavuje na našom trhu najtenšiu klimatizáciu Artcool Stylist so zaujímavým dizajnom – ide o Artcool Stylist s nepriamym ochladzovaním vzduchu v troch smeroch. Je momentálne najtenšou klimatizáciou na trhu a zmenou prešiel i ovládač.

Do teplých letných dní sa síce klimatizácia hodí vždy, no nie vždy sa hodí k dizajnu nášho domova. Neforemné „škatule“ vedia totiž poriadne ubrať na kráse, preto sa LG rozhodla vyrobiť priam decentnú klímu s čistým dizajnom Artcool Stylist. Je široká iba 121 mm a je najtenšou klimatizačnou jednotkou na trhu. Je bielej farby, no obsahuje i podsvietenie, ktorého farbu si môžete meniť podľa farby interiéru, prípadne zvoliť niektorú variantu z prednastavenej ponuky sezónneho programu.

Okrem dizajnu je tu však i nový spôsob distribúcie vzduchu s názvom Soft Airflow. Ten je založený na nepriamom ochladzovaní vzduchu v troch rôznych smeroch – doprava, doľava a dolu. Teda nejde o klasické nasmerovanie do stredu miestnosti. Mali by sa tak eliminovať následky ako nachladnutie, premrznuté prsty počas leta či bolesť hlavy, ktoré tvoria následky nevhodne nastavenej klimatizácie. Rotujúce lopatky sa nachádzajú na zadnej časti čelného panelu, čiže ich nie je vidno a nenarúšajú tak vizáž.

Zmenou však prešiel i ovládač – teraz má ergonomický tvar a výzor hrubšieho disku. Je založený na koncepte „In&On“, teda in – v ruke používateľa a on – na stole či polici. Jeho displej je dotykový a toto ovládanie je intuitívne. Pripomína totiž smartfónové ovládanie.