Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Technics pridáva dvojicu úplne bezdrôtových slúchadiel do uší

Technics pridáva dvojicu úplne bezdrôtových slúchadiel do uší
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 10. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Technics sa do oblasti úplne bezdrôtových slúchadiel zapojila až minulý rok. Teraz sa rozhodla rozšíriť rodinu o dvojicu nových modelov, jeden s technológiou potláčania okolitého hluku a druhý bez tejto technológie.

Samozrejme, že spoločnosť Technics sľubuje prvotriedny zážitok z počúvania z úplne bezdrôtových slúchadiel do uší EAH-AZ60 aj EAH-AZ40. Každé slúchadlo prvého modelu je pritom domovom 8 milimetrového meniča, akustickej komory a harmonizéra, zatiaľ čo druhý model obsahuje 6 milimetrový dynamický menič, akustickú kontrolnú komoru a harmonizér. Tak či onak, oba modely sú navrhnuté tak, aby sa mohli používať počas cestovania do práce alebo na konferenčné hovory v domácej kancelárii.

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší Technics EAH-AZ60.

Slúchadlá sa spárujú so zdrojom zvuku, akým je napríklad smartfón, prostredníctvom pripojenia Bluetooth 5.2, s podporou kodeku AAC. Slúchadlá AZ60 umožňujú navyše aj prehrávanie vo vysokom rozlíšení pomocou kodeku LDAC. Čo sa týka izolácie od vonkajších rušivých vplyvov, model AZ40 má len pasívnu izoláciu, pričom umožní až 7,5 hodiny prehrávania na jedno nabitie batérie. Pri použití nabíjacieho puzdra to môže byť celkovo až 25 hodín prehrávania.

Model AZ60 ťaží z hybridného potláčania hluku, ktoré využíva technológiu prednej a spätnej väzby, a digitálneho a analógového spracovania, čo spoločnosť Technics označuje za „najlepšie vo svojej triede“.

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší Technics EAH-AZ40.

Výdrž batérie so zapnutým aktívnym potláčaním hluku (ANC) je približne 4,5 hodiny, alebo celkovo 16 prostredníctvom nabíjacieho puzdra. Po vypnutí potláčania hluku sa výdrž batérie v slúchadlách dostane na 5 hodín alebo až 17 hodín s nabíjacím puzdrom. A používanie kodeku AAC o niečo viac predlžuje výdrž batérie, 7 hodín s aktívnym ANC a 7,5 hodiny s vypnutým ANC, respektíve 24 alebo 25 hodín s nabíjacím puzdrom. Len 15-minútové rýchle nabíjanie poskytne 90 minút prehrávania pre model AZ40, zatiaľ čo používatelia modelu AZ60 získajú za rovnaký nabíjací čas 80-minútovú výdrž batérie.

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší Technics EAH-AZ60.

Okrem režimu transparentnosti, ktorý umožňuje prechod takmer všetkých okolitých zvukov do slúchadiel, spoločnosť Technics zahrnula aj takzvaný režim pozornosti, ktorý prepúšťa len zvuky, ktoré spadajú do frekvenčného rozsahu ľudského hlasu. Nechýba ani technológia potláčania nárazov vetra pre mikrofóny. Oba modely získali pritom technológiu nazvanú ako JustMyVoice, ktorá využíva kombináciu mikrofónov (v modeli EAH-AZ60 ich je celkovo až osem) a softvér, ktorý sa zameriava na hlas nositeľa počas hovorov a súčasne znižuje hlučnosť pozadia, aby sa dosiahla čistota hlasu aj v najhlučnejších prostrediach.

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší Technics EAH-AZ40.

Poslucháči si môžu prispôsobiť počúvanie klepnutím pre vyvolanie rôznych zvukových profilov a spoločnosť Technics uvádza, že „nový tvar slúchadiel do uší je navrhnutý tak, aby poskytoval pohodlie a štýl aj tým najnáročnejším poslucháčom“. Odolnosť voči striekajúcej vode v kategórii IPX4 znamená, že používatelia môžu nosiť slúchadlá v posilňovni alebo počas dažďa.

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší EAH-AZ60 sa predávajú za odporúčanú maloobchodnú cenu 199,99 dolárov, zatiaľ čo slúchadlá EAH-AZ40 dostali cenovku 129,99 dolárov.