Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

50 miliónov indických žien bude online

50 miliónov indických žien bude online
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 11. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Každý má právo prístupu k informáciám, povedal si Google a dnes spúšťa kampaň na pomoc ženám v Indii dostať sa online. Hlavným cieľom je naučiť ich vyjadrovať vlastný názor, získavať informácie a najmä vzdelávať.

Keď ľudia v rozvojovejších krajinách nemajú spojenie či informácie o iných častiach sveta, o tom, ako sa inde žije, ako sa inde vyjadrujú názory, je ťažké začať budovať im povedomie. Spoločnosť Google sa rozhodla pomôcť ženám v Indii. Ako inak, prístupom k internetu. Dnes sa spustila kampaň "Helping Women Get Online" (Pomoc ženám dostať sa online), ktorá má priniesť internet pre 50 miliónov žien v priebehu jedného roka.

Google do roka zariadi prístup k internetu pre 50 miliónov indických žien

Generálny riaditeľ Google India Rajan Anandan sa vyjadril, že z 200 miliónov používateľov internetu v Indii je asi iba tretina z toho žien. Právo na prístup k informáciám má každý, ženy sa podľa neho takto budú môcť učiť vyjadriť názor, zvyšovať sebavedomie a hlavne vedomosti. Okrem toho je India veľkým hráčom na poli internetu, pretože sa predpokladá, že sa čoskoro stane druhým najväčším internetovým trhom na svete.