Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2014: 3D tlačiarne da Vinci do každej domácnosti

CES 2014: 3D tlačiarne da Vinci do každej domácnosti
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

O tlačiarňach 3D pravidelne informujeme či už v rámci inovácii použitých materiálov, významnom využití 3D tlače alebo zmenšujúcimi sa rozmermi vyrobených predmetov (ba až častíc). Nuž a teraz je táto možnosť dostupná pre každú domácnosť, ktorá sa rozhodne investovať zvyšných 499 dolárov.

da Vinci je pravdepodobne jedna z najlacnejších 3D tlačiarní (ak nie najlacnejšia) a tento rok ju jej taiwanský výrobca XYZprinting predstavil na CES vo viacerých verziách. 3D tlačiarne da Vinci, da Vinci 2.0 a da Vinci 2.1 (tá je už za 999 dolárov) ponúkajú priestor na tlač približne do rozmerov 7,8 x 7,8 x 7,8 palca. Dvojkové verzie pritom dokážu tlačiť až v 2 rôznych farbách. Na tlač objektov využívajú ABS materiál – teda Akrylonitril-Butadién-Styrén, ktorý sa využíva i na výrobu nárazníkov u áut a aj známej stavebnice Lego (mimochodom, za najvhodnejší materiál do 3D tlače je v súčasnosti považovaný PLA).

3D tlačiareň da Vinci pre každého

Da Vinci 2.1 je vybavený WiFi a takto teda môžete odosielať dáta cez aplikáciu zo smartfónu do tlače. Okrem toho má však i USB port v prípade, že sa rozhodnete dáta vložiť touto cestou. Potrebné podrobnosti nastavíte na 5-palcovom farebnom dotykovom displeji. Treba povedať, že da Vinci tlačiarne však mierne zaostávajú za inými spotrebiteľskými 3D tlačiarňami v rámci aplikácii či programov – no tieto sú rozhodne drahšie a tým i menej prístupné. 3D tlačiarne da Vinci však obsahujú všetko, čo je pre tlač nevyhnutné a to je podstatné.