Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Stratasys prináša možnosť viacfarebnej 3D tlače

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nová 3D tlačiareň s názvom Objet 500 Connex3 nie je žiaden stroj na výrobu figúrok či plastových vázičiek. Podľa slov spoločnosti je to prvá tlačiareň schopná vyrábať objekty z farebných a flexibilných materiálov.

Áno, zase je reč o 3D tlači. Prečo sa však tejto téme brániť, keď denne vznikajú nové nápady spojené s týmto vynálezom? Spoločnosť Stratasys má svoju novú 3D tlačiareň s názvom Objet 500 Connex3. Tento raz však nejde o stroj na výrobu figúrok či plastových vázičiek. Podľa slov spoločnosti je to prvá tlačiareň schopná vyrábať objekty z farebných a flexibilných materiálov. Využíva gumu a plasty – no i v kombináciách, ktoré ponúkajú rôznu hustotu, tvrdosť a priehľadnosť.

Tlačiareň od Stratasys využívajúca viac farieb na 3D tlač

Miešanie farieb tu prebieha podobným spôsobom ako v atramentovej tlačiarni (teda miešaním žltej, magenty a azúrovej (cyan). Tiež tu nájdeme 6 paliet gumených farieb na výrobu flexibilných topánok, aké vidno na obrázku. Z technologického hľadiska – táto tlačiareň kladie vrstvy materiálu v jemnosti rozmerov 16 mikrónov. Na vyprodukovanie objektu má pritom k dispozícii až 30 kg "stavebného" materiálu. Tlačiareň je dostupná oddnes, no náplne prídu na trh až neskôr. Mimochodom, Stratasys vlastní už i značku známych 3D tlačiarní MakerBot. 

Nový spôsob 3D tlače i obúvania so Stratasys