Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ASUS Transformer Book T101: Štýlové a odolné konvertibilné zariadenie 2 v 1

ASUS Transformer Book T101: Štýlové a odolné konvertibilné zariadenie 2 v 1
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
21. 12. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť ASUS predstavila Transformer Book T101, najnovší prírastok do úspešného radu konvertibilných zariadení 2-v-1. 10,1-palcový Transformer Book T101 má prémiový kovový dizajn a je ľahký a kompaktný.

Odolný a štýlový

 

ASUS Transformer Book T101 je štýlový a elegantný. Tablet má celokovové telo a klávesnicu lemuje motív včelieho plástu. Transformer Book T101 je vďaka kovovej konštrukcii nielen elegantný, ale aj odolnejší v porovnaní s konkurenčnými produktmi s plastovou konštrukciou. Ľahký hliník sa takisto podpisuje pod nízku hmotnosť iba 580 gramov a robí z Transformer Book T101 ideálneho mobilného spoločníka. Zariadenie je dostupné v troch farbách: Rose Gold, Mint Green a Glacier Gray

Flexibilný obojstranný pánt

 

ASUS Transformer Book T101 je vybavený obojstranným magnetickým pántom, ktorý spája tablet a klávesnicu. Zároveň umožňuje používať zariadenie v celkovo štyroch režimoch. Režim tradičného notebooku a tabletu dopĺňa režim stan, ktorý je optimálny na zdieľanie obrazovky s ostatnými ľuďmi. Režim stan premení Transformer Book T101 na kompaktné domáce kino.

Silné a precízne umiestnené magnety zabezpečujú rýchle a presné pripojenie tabletu ku klávesnici pri minimálnej námahe. Dlhá životnosť a spoľahlivosť bola odskúšaná testom pántu s 25 000 cyklami.

Tenká klávesnica má pohodlné klávesy so vzdialenosťou 1,5 mm, čo je viac v porovnaní s väčšinou mobilných klávesníc. Vzdialenosť medzi klávesmi je rovnaká ako v prípade notebookov, čo zabezpečuje plnohodnotnú používateľskú skúsenosť a pohodlné písanie. Klávesnica takisto obsahuje touchpad s podporou pohybových gest v systéme Windows 10 a technológiu, ktorá automaticky rozpozná a ignoruje položenie dlane na dotykovú plochu touchpadu.

ASUS Transformer Book T101

Jasný a ostrý displej

 

Matný displej zariadenia ASUS Transformer Book T101 má rozlíšenie 1280 × 800, jas až 400cd/m2 a široké 178° pozorovacie uhly. Technológia ASUS TruVivid zabezpečuje lepšiu jasnosť obrazu s menšími odrazmi aj v jasnom prostredí. Exkluzívna technológia ASUS Tru2Life vylepšuje jas a kontrast každého snímku videa, ktoré vďaka tomu pôsobí krajšie a realistickejšie.

Výkonné komponenty

 

ASUS Transformer Book T101 obsahuje výkonné komponenty, vrátane najnovšieho štvorjadrového procesora Intel® Atom™ X5 Series (‘Cherry Trail’), až 4GB RAM a až 128GB eMMC úložiska. Výbavu dopĺňa čítačka micro SD kariet s podporou kariet do veľkosti 512 GB, rýchla konektivita vo forme dual-band 802.11ac Wi-Fi, plnohodnotný USB 2.0 port, micro HDMI výstup a micro USB port s podorou nabíjania. Zariadenie pracuje v absolútnom tichu vďaka dizajnu bez ventilátorov a na jedno nabitie ponúka až 11 hodinovú výdrž batérie.

Súčasťou základnej výbavy je ročné predplatné v službe ASUS WebStorage, ktorá ponúka neobmedzené cloudové úložisko, takže môžete mať všetky dáta zo všetkých zariadení neustále k dispozícii.

ASUS Transformer Book T101

Výborný Windows zážitok

 

ASUS Transformer Book T101 podporuje virtuálnu asistentku Cortana, ale aj funkciu Windows 10 Continuum, ktorá automaticky rozpozná, či je klávesnica pripojená k tabletu alebo nie a podľa toho prispôsobí používateľský zážitok. Transformer Book T101 je taktiež vybavený balíkom Microsoft Office Mobile, ktoré sú predinštalované a ponúkajú okamžitý prístup k aplikáciám Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile a OneNote.

Cena a dostupnosť

 

ASUS Transformer Book T101 je na Slovensku dostupný za cenu od 269 EUR.

(Zdroj: Tlačová správa ASUS)