Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Magnetický USB-C adaptér MagNeo dodáva napájanie, dáta aj video

Magnetický USB-C adaptér MagNeo dodáva napájanie, dáta aj video
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
28. 12. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Apple v tohtoročnom iPhone 7 odstránil audio konektor, no a ďalšia strata sa týkala aj najnovších modelov MacBook a MacBook Pro, z ktorých boli odstránené napájacie káble MagSafe a výrobca ich nahradil konektorom USB-C. Spoločnosť Branch sa snaží zaplniť vzniknutú medzeru a spúšťa start-up kampaň pre MagNeo, čo je magnetický, oddeliteľný USB-C adaptér, ktorý zabezpečí napájanie a prenos dát či videí.

Káble ťahajúce sa všade z našich zariadení môžu v niektorých prípadoch poslať drahú techniku na zem, či už zachytením rukou alebo nohou nepozorného používateľa, alebo stačí aby cez ne prebehla nemotorná mačka. Adaptér MagNeo je navrhnutý práve pre zabránenie takýmto škodám.

Kábel je vsunutý do USB-C adaptéra, ktorý sa skladá z dvoch častí navzájom prepojených magnetom. Ak sa nechtiac silno potiahne za kábel, spoj s káblom sa neškodne oddelí od notebooku. Riešenie je natoľko pevné a univerzálne, že sa dá použiť aj pre iné zariadenia, ako sú nabíjačky pre smartfóny, slúchadlá, či dokonca gitary.

Spoločnosť Branch vyvinula magnetický adaptér USB-C s názvom MagNeo

MagNeo meria iba 9,1 x 23,9 x 17,3 milimetra a pre nové MacBooky vracia späť funkcionalitu s magnetickým adaptérom, ktorý sa pri vytrhnutí rozdelí na dve časti, s tým že zástrčka zostane v zariadení. Adaptér MagNeo však okrem napájania poskytne používateľom navyše aj možnosť prehrávania videí v rozlíšení až do 5K a prenos dát rýchlosťou až 10 Gb / s.

Magnetický USB-C adaptér MagNeo je kompatibilný aj s mobilnými zariadeniami s operačným systémom iOS a Android, ktoré majú port USB-C

Adaptér je kompatibilný s Thunderbolt 3 zariadeniami, a okrem notebookov Apple MacBook si rovnako dobre rozumie aj s inými značkami notebookov, monitorov, periférnych zariadení a taktiež so smartfónmi a tabletmi s operačným systémom iOS aj Android, za predpokladu, že používajú port USB-C.

Schéma magnetického USB-C adaptéru MagNeo

Spoločnosť Branch v súčasnosti hľadá dostatok finančných prostriedkov pre adaptér MagNeo prostredníctvom start-up kampane na portáli Kickstarter. Hoci do skončenia kampane zostáva ešte jeden mesiac, už teraz sa podarilo vyzbierať takmer dvojnásobok z požadovanej sumy 35 000 dolárov. MagNeo sa dá získať za 35 dolárov a ak všetko pôjde podľa plánu výrobcu, prvé kusy by sa mali zasielať podporovateľom kampane už v januári 2017.

Magnetický USB-C adaptér MagNeo sa v prípade zavadenia o kábel rozdelí na dve časti a ochráni tak zariadenie pred prípadným poškodením