Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Blackphone vás môže zbaviť paranoje

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Tvorcovia smartfónu, o ktorom čo-to počúvame už od začiatku januára vravia, že ide o najbezpečnejší smartfón. Či to tak v skutočnosti je, to sa dozvieme až s ohlasmi od prvých používateľov, no zatiaľ skúsime veriť v tomto zmysle ho i predstaviť.

Špecifikácie Blackphonu boli utajené do poslednej chvíle, a tak dnes ho predstavili vo veľkej sláve na MWC v Barcelone. Obsahuje 4-jadrový procesor s taktom 2 GHz, pamäť RAM disponuje veľkosťou 2 GB a úložný priestor - ten má o niečo viac, teda 16 GB a smartfón podporuje LTE sieť.

Blackphone má byť najbezpečnejším smartfónom na svete

Blackphone využíva operačný systém Android, no mierne vylepšený. Nazýva sa „PrivatOS“. Tento operačný systém vlastní niekoľko softvérových vylepšení, ako napríklad Silent Phone, Silent Text, Silent Contacts. Kým však tieto riešenia je možné nájsť i na iných iOS a Android zariadeniach, je tu ešte niečo navyše – výhradne pre novinku Blackphone. Ide o Blackphone Security Center, Blackphone Activation Wizard a Blackphone Remote Wipe. Čo to však znamená? Zjednodušene povedané, to, čo robíte, aké stránky pozeráte, čo za aplikácie využívate – to všetko bude súkromné. Dokonca i WiFi sa automaticky vypne, kým smartfón nedetekuje dôveryhodnú či preddefinovanú sieť. Tiež povolenia pre aplikácie bude smartfón podrobovať väčšej kontrole, rovnako ako aj volania, SMS a video chat bude súkromný.

Blackphone je výsledkom spolupráce medzi Silent Circle a Geeksphone, dostupný bude v apríli a jeho cena má byť 629 dolárov. Mimochodom, určite ho nenájdete v bežných predajniach.