Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Microsoft si podal ruku s Apple

Microsoft si podal ruku s Apple
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosti Apple a Microsoft spojili v určitom zmysle svoje sily - Microsoft daroval možnosť používať kancelársky balík aj na iPadoch. Doteraz to bolo možné iba na smartfónoch s logom jabĺčka.

Pred pár mesiacmi ste už na svojom iPhone mohli používať Microsoft Office. Aplikácia v App Store bola zdarma, a to dokonca v slovenčine. Vyžadovala však pri prvom spustení prihlásenie do konta Office 365 – teda musíte byť jeho predplatiteľom.

iPhony však boli zrejme len malou chuťovkou, pretože dnes Microsoft zverejnil správu, že tento kancelársky balík bude prístupný aj pre tablety. Doteraz mali majitelia iPadu možnosť využívať na tieto potreby iWork, ktorý bol však používateľmi dosť skritizovaný. V rámci služby si môžete upravovať textové dokumenty, ale aj tabuľky a prezentácie. Výhodou je určite zachovanie formátov ako na tablete, tak aj na počítači. 

S balíkom Office sa teda Microsoft pustil do konkurenčných vĺn, no zrejme to nerobí kvôli mäkkému srdcu... Zarobiť na rivalovi vďaka vlastnému produktu – to je celkom slušný ťah, no nie?