Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo predstavilo svoje nové poklady zo sveta počítačov

Lenovo predstavilo svoje nové poklady zo sveta počítačov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 6. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V spoločnosti Lenovo vedia, aké šťastie prináša objavenie pokladu a v tomto duchu preto pristupujú aj k vlastným produktom, ktoré sú ich bohatstvom a veria, že aj vašim nájdeným pokladom. Lenovo vám tak predstavuje poklady a novinky z každého segmentu portfólia, či už sa jedná od všestranné Ideapady, herné Legiony alebo štýlové Yogy.

Čo je nové v rodine Idea?

 

Zariadenia Lenovo IdeaPad sú určené do domáceho prostredia, kde plnia veľké množstvo rozličných úloh. Možno si tak na nich vybrať dovolenku, pripraviť školský projekt alebo si večer pustiť obľúbenú hudbu. Presne týmto požiadavkám bude vyhovovať nový all-in-one počítač Lenovo IdeaCentre A340. Jeho najväčšou devízou je štýlový dizajn, vďaka ktorému tento počítač zapadne do moderného prostredia súčasných bytov. Ohybný pánt so širokými možnosťami nastavenia a organizátor káblov vám pomôžu s umiestnením aj v stiesnenejších priestoroch.

Lenovo IdeaCentre A340

Ak hľadáte všestranné rodinné zariadenia, na ktorých sa však aj zahráte graficky náročné počítačové hry, určite upriamte pozornosť na nový notebook Lenovo IdeaPad L340 Gaming alebo desktop v podobe Lenovo IdeaCentre T540 Gaming. Notebook a aj desktop je možné vybaviť najnovšími procesormi Intel Core i7 a samostatnými grafickými kartami Nvidia GeForce, takže o zábavu tu budete mať postarané. Okrem vysokého výkonu však zaujmú aj svojím moderným dizajnom s modrým podsvietením a priaznivou cenou, čo ich robí skvelou voľbou pre viacčlenné rodiny.

Lenovo IdeaPad L340 Gaming

Lenovo IdeaCentre T540 Gaming

Noví regrúti v jednotke Legion

 

Aj jednotka herných zariadení Legion pravidelne naberá nových regrútov. Keďže hráči požadujú od svojich zariadení len to najlepšie, nie každé zariadenie sa môže stať právoplatným členom jednotky Legion. Notebooky Lenovo Legion Y540 a Y740 si to zaslúžia plnou mierou. Sú po zuby ozbrojené výkonnými procesormi, rýchlou pamäťou RAM a najvýkonnejšími grafickými kartami súčasnosti. Model Y540 tak môžete mať v konfigurácií s procesorom Intel Core i7, 16 GB RAM, 1024 GB SSD diskom a grafikou GeForce RTX 2060 Max-Q.

Lenovo Legion Y540

Model Y740 však ide s grafickou kartou ešte ďalej. NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q tak nebude mať zľutovanie so žiadnou hrou a s veľkou rezervou rozpohybuje aj tie najnáročnejšie grafické scenérie. Netreba však zabudnúť na dômyselný dizajn, chladenie a skvelé podsvietené klávesnice. Model Y740 navyše disponuje klávesnicou Corsair iCUE RGB, ktorá dokáže vyžarovať nekonečné spektrum žiarivých farieb.

Pozadu nie sú ani multimédiá a na oboch zariadeniach si môžete užívať výhody zvukového systému Dolby Atmos, pričom model Y740 podporuje aj zobrazenie prostredníctom technológie Dolby Vision.

Lenovo Legion Y740

Pre hráčov, ktorí majú pri hraní radi veľký prehľad, je určený nový monitor Lenovo Legion Y44w. Jeho 43,4-palcová zakrivená uhlopriečka a pomer strán 32:10, jasne deklarujú maximálny herný zážitok. Obnovovacia frekvencia 144 Hz spolu s technológiou AMD FreeSync 2 sa postarajú o plynulé hranie bez trhania a preskakovania obrazu. Bombastický zvuk zabezpečujú odpojiteľné certifikované 2x5W reproduktory Harman Kardon. Monitor navyše disponuje rýchlymi portami USB 3.1 s možnosťou napojenia až dvoch externých smart zariadení (až do 90W).

Lenovo Legion Y44w

Yoga sa posúva na vyššiu úroveň

 

Počítače Lenovo Yoga sa vždy prezentovali iným prístupom k dennému používaniu počítačov a poznáme ich najmä ako konvertibilné zariadenia, ktoré je možné používať v rôznych pracovných režimoch. Súčasné noviny však posúvajú Yogy výrazne dopredu - a to najmä v oblasti dizajnu a funkčnosti.

Lenovo Yoga S940 patrí medzi najtenšie a dizajnovo najvybrúsenejšie notebooky na trhu. S hmotnosťou 1,2 kg a hrúbkou iba 12,2 mm sa jedná o najtenší notebook na svete so zahnutým Contour displejom. Vďaka tomuto špeciálnemu displeju má Yoga hladšie okraje a minimalizuje sa tým viditeľnosť už aj tak tenkých rámčekov.

Napriek malým rozmerom sa toho do vnútra zmestí naozaj dosť a Yoga S940, aj keby to nikto nepovedal, môže byť skutočným dravcom. Najmodernejšie procesory Intel Core i7, 16 GB RAM a terabajtový SSD disk hovoria jasnou rečou. Navyše k tomu získate 13,9 -palcový 4K displej s podporou štandardu Dolby Vision a reproduktory Dolby Atmos. Špičkový dizajn a výkon tak kráčajú ruka v ruke.

Lenovo Yoga S940

Yoga však prináša aj ďalšiu novinku. Lenovo Yoga A940 je už na prvý pohľad snom všetkých grafikov a kreatívcov. Toto 27 – palcové all in one zariadenie s programovateľnou ružicou a sklopným, dotykovým 4K displejom s podporou pera, vytvára prvotriedny pracovný priestor pre zvýšenie vašej kreativity. Otočný pánt je možné nastaviť v rozsahu 25° a zabezpečuje tak dokonalú oporu pri písaní alebo kreslení.

Technológia odmietnutia dlane zabezpečí, že budete písať iba perom a nie celou rukou. Ak používate nástroje Photoshop, Lightroom alebo Ilustrator, môžete priradiť funkcie k jednotlivým tlačidlám pre väčšiu efektivitu. Najnovšia generácia procesorov Intel Core i7 s grafickou kartou AMD Radeon RX560 zabezpečia plynulý chod všetkých aplikácií. Ako bonus treba určite spomenúť podložku pod myš, kde je možné vďaka bezdrôtovej technológii dobíjať aj svoj smartfón. Kreslenie a dizajnovanie tak ešte nikdy neboli tak zábavné.

Lenovo Yoga A940

Ceny a dostupnosť

 

Dostupnosť a cena IdeaCentre A340 zatiaľ nebola ohlásená.

Lenovo IdeaPad L340 Gaming 15-palcový bude na Slovensku dostupný od júla 2019 s cenou 739 eur s DPH.

Lenovo IdeaPad L340 Gaming 17-palcový bude na Slovensku dostupný od júla 2019 s cenou 819 eur s DPH.

Lenovo IdeaCentre T540 bude na Slovensku dostupný od júla 2019 s cenou od 829 eur s DPH.

Lenovo Legion Y540 15-palcový bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 969 eur s DPH.

Lenovo Legion Y540 17-palcový bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 999 eur s DPH.

Lenovo Legion Y740 15-palcový už je na Slovensku dostupný s cenou 1 899 eur s DPH.

Lenovo Legion Y740 17-palcový už je na Slovensku dostupný s cenou od 1 999 eur s DPH.

Dostupnosť a cena monitora Lenovo Legion Y44w zatiaľ nebola ohlásená.

Lenovo Yoga S940 bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 1 939 eur DPH.

Lenovo Yoga A940 bude na Slovensku dostupný od augusta 2019 s cenou od 2 299 eur s DPH.

Lenovo Yoga A940

(Zdroj: Tlačová správa Lenovo)

Podobné články